معرفی کارآفرین نوجوان

Grechen Huebner یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد محصول در Kodable

Grechen موسس و مدیر محصول در Kodable است. او یک طراح وب کاملاً خودآموز است، همیشه به علوم کامپیوتر علاقه داشت، اما هرگز فرصت یادگیری به او داده نشد. او شرکت Kodable را به همراه شریکش جان متینگلی در سال 2012 در اتاق خوابش در شهرلوئیزویل تأسیس کرد. از آن زمان، Kodable کمک کرده است تا به ده ها میلیون کودک در هر کشور توسعه یافته در سراسر جهان دسترسی پیدا کند. او که برنده جایزه وستلی و عضو 30 کارآفرین زیر 30 سال فوربس است، زندگی خود را وقف ارائه فرصت هایی به بچه ها از همه اقشار، جنسیت ها و زمینه های اجتماعی-اقتصادی کرده است که روزی آرزوی او در کودکی بود. گرچن در اوقات فراغت خود از گذراندن وقت در طبیعت، کوهنوردی و معاشرت با سگش مو، لذت می برد.

 

ایده Kodable از کجا آمد؟

وقتی بزرگ شدم همیشه احساس می کردم با تکنولوژی رابطه خوبی نداشتم. زمانی که به دانشگاه رسیدم، متوجه شدم که برای یافتن شغل باید مهارت های فنی خود را افزایش دهم. در زمان تحصیل در رشته ارتباطات در دانشگاه لوئیزویل، اطلاعات زیادی از فناوری و طراحی وب بدست آوردم و چون طراحی وب را خودم یادگرفته بودم توانستم در دوران مدرسه چندین دوره کارآموزی برگزار کنم. بنابراین از نظر مالی خودم را تامین میکردم و آرزو می کردم که ای کاش این فرصت را داشتم که زودتر یاد بگیرم. من می خواستم به بچه ها فرصتی را بدهم که در کودکی برای خودم نیز آرزو می کردم. یک روز در حین کار با جان متینگلی روی ایده دیگری، این را به او گفتم، از طرفی چون جان هم از 6 سالگی خودش کدنویسی را یادگرفته بود به یادگیری کدنویسی در سنین پایین اعتقاد داشت، تصمیم گرفتیم «آموزش کدنویسی به بچه ها» را امتحان کنیم و Kodable را ایجاد کردیم.

 

روز معمولی شما چگونه به نظر می رسد و چگونه آن را سازنده می کنید؟

هر روز برای من متفاوت است، اما بیشتر روزها شامل همکاری طولانی مدت با تیمم است. ما همیشه با بچه‌ها، والدین و معلمان صحبت می‌کنم که چگونه می‌توانیم تجربه آن‌ها را با Kodable بهبود ببخشیم. من اغلب با تیم شرکت در مورد بهبود یا به روزرسانی محصولات صحبت و برنامه ریزی می کنم و من همچنین با تیم برنامه درسی خود کار می کنم تا مطمئن شوم مدارسی که از Kodable استفاده می کنند خوشحال هستند و آموزش کدنویسی برای آنها آسان کرده ایم.

من در صبح بیشترین بازدهی را دارم، بنابراین دوست دارم آن زمان را برای پروژه های خلاقانه اختصاص دهم. بعد از ظهر، توجهم را به کارهایی معطوف می‌کنم که «باید» انجام شوند، اما از نظر ذهنی تمرکز بالایی نمی خواهد. زمانی که احساس ناامیدی می کنم، دوست دارم مکانم را تغییر دهم. پیاده روی یا بیرون نشستن به من کمک می کند فضای ذهنم را برای ایده های جدید آزاد کنم.

 

چگونه ایده ها را زنده می کنید؟

من یک فرد بسیار بصری هستم. وقتی ایده جدیدی دارم، اغلب به عنوان یک تصویر در ذهنم می آید. من دوست دارم همه چیز را روی کاغذ، تخته سفید یا آی پدم ترسیم کنم. اگر این یک ویژگی محصول جدید باشد، می بینم که در Illustrator یا Figma شبیه به چه شکلی است. اگر روی یک کمپین بازاریابی جدید کار می‌کنم، اغلب در Canva چیزها را بررسی می‌کنم تا تصاویرم را برای کمپین به کار ببرم، سپس برای نسخه‌های نهایی به برنامه پیام‌رسانی می‌روم.

 

یکی از روندهایی که شما را هیجان زده می کند چیست؟

من فکر می کنم پرینت سه بعدی شگفت انگیز است! من یکی از طرفداران Star Trek هستم و دیدن این شبیه ساز برای من بسیار سرگرم کننده است. من همچنین از تأثیر علمی تخیلی و فانتزی بر نوآوری قدردانی می کنم. پرینت سه بعدی این پتانسیل را دارد که در نحوه تولید کالاها، ارائه خدمات به مردم و بهبود مراقبت های پزشکی تغییر کند.

 

یکی از عادت های شما چیست که باعث می شود به عنوان یک کارآفرین بازدهی بیشتری داشته باشید؟

در اوایل، یک توصیه عالی در مورد تاسیس یک شرکت دریافت کردم: اولویت کار و فعالیت بدنی باید باشد. من یک صخره نورد هستم و عاشق گذراندن وقت در بیرون هستم. “بازی” با دوستانم در سالن ورزشی صخره نوردی و رفتن به پیاده روی یا کمپینگ برای حفظ آرامش ذهن و داشتن ذهن روشن ضروری است.

 

چه توصیه ای به افراد جوان تر از خود می کنید؟

به ندای قلب خود اعتماد کنید! فکر می‌کنم بسیاری از زنان جوان، از جمله من، این تصور را دارند که نباید بیش از حد صاحب نظر باشند. این من را به عادت بدی سوق داد که به عقاید و غرایز خودم اعتماد ندارم. من از طریق تجربه آموخته ام که باید به صدایی در ذهنم اعتماد کنم که مرا ترغیب می کند ایده ای را به اشتراک بگذارم .این هنوز برای من یک چالش است، اما ای کاش زودتر آن را یاد می گرفتم.

 

چیزی را به ما بگویید که درست است و تقریباً هیچ کس با شما موافق نیست.

پایان فیلم بازی تاج و تخت راضی کننده بود.

 

به عنوان یک کارآفرین، تنها کاری که بارها و بارها انجام می دهید و به دیگران توصیه می کنید انجام دهند چیست؟

با کاربران خود صحبت کنید! این اولین قدم برای شروع یک کسب و کار یا ایجاد یک محصول عالی است. فراموش کردن این مرحله ساده پس از رسیدن به اندکی موفقیت آسان است، اما من معتقدم این چیزی است که در هر مرحله از رشد یک ضرورت مطلق است.

 

یکی از استراتژی هایی که به شما در رشد کسب و کارتان کمک کرده است چیست؟

«فقط روی چیزهایی که دارای بالاترین ارزش هستند تمرکز کنید». تلاش برای انجام چندین کار همزمان، به خصوص در اوایل کار، آسان است اما به مرور زمان که حجم کارها بیشتر می شود، انجام همزمان آنها فقط باعث به تاخیر افتادن کل روند اجرای پروژه می شود. در صورتی که با انجام کاری که بیشترین ارزش را برای شرکت دارد، به رشد هرچه سریع تر کمک میکند. در این مواقع شما بعداً می‌توانید ویژگی‌ها یا گزینه‌های بیشتری را به محصول خود اضافه کنید، اما برای رشد سریع و بهره‌وری، باید مواردی را اولویت‌بندی کنید که در آن لحظه دارای ارزش بیشتری هستند.

 

شکستی که به عنوان یک کارآفرین داشتید چیست و چگونه بر آن غلبه کردید؟

گسترش تیم ما در روزهای اول برای من و شریکم بسیار سخت بود. ما قبلاً هرگز کسی را مدیریت نکرده بودیم و قبلاً هرگز استخدام نکرده بودیم. ما چند نفر را استخدام کردیم، اما آنها را مدیریت نکردیم و آنها ما را ترک کردند. سپس افرادی را استخدام کردیم که فکر می کردیم خوب هستند، اما متوجه شدیم که اشتباه می کنیم و مجبور شدیم آنها را اخراج کنیم. اما اکنون نزدیک به سه سال است که تعدادی کارمند اصلی را همراه خود داریم. همچنین چیزهای زیادی را که برای ساختن یک تیم موفق لازم است آموخته‌ایم و با هر استخدام جدید، به یادگیری بیشتر ادامه می‌دهیم.

 

یک ایده تجاری که مایلید به خوانندگان ما بدهید چیست؟

من معتقدم که شما می توانید یک لوازم جانبی زیبا بسازید که به عنوان یک وسیله هوشمند برای بهبود زندگی کاربر مورد استفاده باشد. من واقعاً یک اپل واچ می خواهم، اما آنها مانند ساعت آنالوگ من لوازم جانبی زیبایی نیستند. من یک ساعت هوشمند می خواهم که به تیپ من زیبایی بدهد.

 

بهترین 100 دلاری که اخیرا خرج کرده اید چیست؟ چی و چرا؟

100 دلار برای عضویت در باشگاه بسیار زیاد است، اما من با خوشحالی هر ماه آن را پرداخت می کنم. باشگاه کوهنوردی که می روم جای خوشحالی من است. وقتی به کالیفرنیا نقل مکان کردم، دوست یابی سخت بود، زیرا در خانه کار می کردم و اغلب اوقات مرخصی نداشتم. من همه دوستانم را در باشگاه ملاقات کرده ام و این سنگ بنای برنامه روزانه من است. من به آن زمان نیاز دارم تا سرم را پاک کنم و خودم را از نظر جسمی و روحی سالم نگه دارم.

 

یک نرم افزار یا وب سرویس چیست که به شما کمک می کند بهره وری داشته باشید؟

 (Slack به شما امکان می دهد برای هر موضوعی کانال ایجاد کنید). ما تعدادی کارمند از راه دور داریم و Slack همچنین به ما کمک می کند تا آنها را در جریان نگه داریم و همچنین به آنها کمک می کند احساس کنند در فرهنگ شرکت مشارکت دارند.

 

تنها کتابی که توصیه می کنید جامعه ما باید بخواند چیست و چرا؟

استارت‌آپ ناب اثر اریک ریس. فرآیندی را توصیف می‌کند که به کارآفرینان کمک می‌کند تا روی چیزهای با ارزش‌تر است تمرکز کنند.

 

نقل قول مورد علاقه شما چیست؟

“زندگی باید کمی آجیل باشد، در غیر این صورت فقط یک دسته از پنجشنبه ها خواهد بود.” – شایعه دارد

 

نکات کلیدی:

  • همیشه با کاربران خود صحبت کنید.
  • به خود، تیم و شریک خود اعتماد کنید.
  • روی چیزهایی که بیشترین ارزش را دارند تمرکز کنید.
  • برای خود وقت بگذارید و فعال بمانید.
  • از شکست خوردن نترسید. شکست بخشی از فرآیند یادگیری است.
62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *