اختلالات کودکاناختلالات نوجوان

اختلال شخصیت مرزی در کودکان و نوجوانان چیست؟

اختلال شخصیت مرزی (BPD) نوعی اختلال خلقی در نحوه تعامل فرد با دیگران است. این شایع ترین اختلال شخصیتی شناخته شده است. به طور کلی، فردی که دارای اختلال شخصیت است، از نظر نحوه تفکر، درک، احساس یا ارتباط با دیگران با یک فرد معمولی تفاوت های چشمگیری خواهد داشت.

ادامه مطلب
اختلالات نوجوان

کمال گرایی نوجوانان و 8 راهکار مقابله با آن

کمال گرایی خصلتی است که در آن افراد برای خود استانداردهای بسیار بالایی تعیین می‌کنند. آن‌ها برای طی کردن هر مسیر بهترین اهداف را در نظر می‌گیرند و به زبان ساده‌تر هرگز به کم قانع نیستند در بسیاری از نوجوانان این اختلال قابل رویت است، این مقاله به بررسی علل تا راهکارهای درمانی این اختلال خواهد پرداخت.
ادامه مطلب
اختلالات نوجوان

7 نکته کلیدی مدیریت اضطراب امتحان در نوجوانان

بسیاری از نوجوانان قبل از امتحان ممکن است دچار اضطراب ‌شوند. و این وضعیت ممکن است با حالت های مختلف نشان داده شود . با این حال، وقتی این پریشانی به قدری زیاد شود که عملکرد در امتحان را مختل کند، به عنوان اضطراب امتحان شناخته می‌شود. در ادامه به بررسی علل تا درمان اختلال اضطراب امتحان در نوجوانان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
اختلالات نوجوان

دلایل اختلال خواب نوجوانان چیست و راه های درمان آن کدامند؟

بی خوابی و بد خوابی به طور کلی در نوجوانان و بزرگسالان به نسبت کودکان پیچیده تر است و ممکن است دلایل بسیار متفاوتی وجود داشته باشدو این موضوع بسیار حاِئز اهمیت می تواند باشد چرا که بضی از اختلالات خواب به اندازه کافی جدی است که می تواند عوارض جانبی قلبی عروقی و متابولیکی ایجاد کند ما دراین مطلب به اختلال خواب در نوجوانان از علل تا راه های درمانی خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
اختلالات نوجوان

مهم ترین علل افسردگی در نوجوانان را بشناسید و راه‌های درمان آن را بدانید

افسردگی یکی از چالش هایی است که ممکن است هرچند کوتاه مدت در دوره نوجوانی برای بسیاری پیش بیاید، مدیریت کردن و به سلامت گذراندن این دوره بسیار حائز اهمیت است و حمایت همه جانبه خانواده را می طلبد، خانواده ها با اطلاع داشتن از تمام نکات مربوط به افسردگی در نوجوانان نقش پررنگی در سلامت روح و روان فرزند خود می توانند داشته باشند.
ادامه مطلب