سلامت کودکان

یوگا باعث تقویت هوش کودکان می‌شود؟

انجام حرکات یوگا هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی برای کودکان بسیار مفید است، ورزش تمرکزی یوگا برای اکثر رده های سنی پیشنهاد شده است چرا که این نوع ورزش برای آرامش روانی و ایجاد قدرت درونی در فرد انجام می شود

ادامه مطلب
سلامت کودکان

تاثیر حیوان خانگی بر کودکان؛ فواید و مضرات آن

عوامل زیادی بر رشد جسمی و عاطفی کودک تاثیر گذار هستند.یکی از آنها داشتن حیوان خانگی کودک است.در این متن شما را با فواید و معایب داشتن حیوان خانگی،اثرات داشتن حیوان خانگی روی کودکان از نظر رشدجسمی، روانی و هوش آنها آشنا خواهد کرد.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

علت و درمان ریزش مو در کودکان چیست؟

ریزش مو در کودکان برای کسانی که برای اولین بار با آن مواجه می شوند شاید کمی استرس زا باشد ولی نگران نباشید ریزش مو در کودکان بیشتر به وضعیت جسمانی آن ها مربوط می شود و با تشخیص به موقع به راحتی درمان می شود در این مقاله علل ریزش مو در کودکان تا راه های درمانی آن بررسی می شود.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

بررسی بیماری پنجم در کودکان (اریتم عفونی)

بیماری پنجم رایج‌ترین بیماری است که به دلیل پارواویروس B19 ایجاد می‌شود.دوره کمون این بیماری ۴ تا ۱۴ روز است.این بیماری معمولاً خفیف بوده و نشانه آن اندکی کهیر سرخ و تور مانند روی قسمت اصلی بدن و دست‌ها و پاها در بیشتر بیماران است .در این مقاله قصد داریم از علل ایجاد این بیماری تا راهکاری های درمانی آن در دوران کودکی بپردازیم
ادامه مطلب
سلامت کودکان

10 راهکار مؤثر برای درمان عرق سوز شدن کودکان

عرق‌سوز شدن یک التهاب خفیف در مجراهای عروق مسدود شده می‌باشد. هنگامی که مجراهای عرق به وسیله عرق مسدود می‌شوند، عرق‌ نمی تواند به سطح پوست برسد و زیر پوست به دام می‌افتد. در ادمه از علل ایجاد این عارضه در کودکان تا راه های درمانی آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

مهم ترین علل پسوزیاریس در کودکان

پسوریازیس می‌تواند مشکلی نگران‌کننده باشد به‌خصوص هنگامی که باعث خارش و ناراحتی کودک شود. هنگامی که متوجه می‌شوید که مشکلی در پوست کودک وجود دارد و پس از مدتی از بین نمی‌رود باید با متخصص اطفال درباره این موضوع صحبت کنید. در این مطلب به دانستنی های مرتبط به این عارضه خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

بهترین روش برای درمان شپش سر در کودکان

برخلاف تصور رایج، شپش سر به دلیل بهداشت نامناسب یا محیط زندگی کثیف ایجاد نمی‌شود! از آنجایی‌ که شپش فقط می‌تواند به مدت ۲۴ ساعت در خارج از سر بخزد و زنده بماند بنابراین بیشترین آلودگی‌ها از تماس مستقیم سر به سر اتفاق می‌افتد. موارد مشترک مانند روسری، کلاه یا برس نیز می‌تواند آلودگی را تسهیل کند.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

یبوست در کودکان و سریع‌ترین راه درمان آن

به‌طورکلی یبوست کودکان معمولاً با به کارگیری چند راهکار درمان خانگی که در این مقاله ذکر شده است، بهبود می یابد. اما اگر این موارد پیشنهادی ساده را انجام دادید و هنوز هم یبوست کودکتان خوب نشد، حتماً به پزشک متخصص اطفال فرزندتان مراجعه کنید، چون هرچند یبوست معمولاً مورد نگران‌کننده‌ای در کودکان نیست، اما گاهی اوقات می‌تواند نشانهٔ بیماری جدی‌تری باشد.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

دانستنی های مهم درباره کم کاری تیروئید در کودکان

کم کاری تیروئید یکی از بیماری های شایعی است، که در غده تیروئید بروز می‌کند. شاید تا پیش از این تصور می‌کردید این بیماری تنها بزرگسالان را درگیر می‌کند. اما باید بگوییم که کم کاری تیروئید گاهی از بدو تولد همراه نوزاد است. خوشبختانه روش‌های تشخیصی و درمانی امروز به ما کمک می‌کنند، در سریعترین زمان ممکن این اختلال را شناسایی کنیم و آن را تحت کنترل قرار دهیم.
ادامه مطلب
سلامت کودکان

کم خونی کودکان؛ انواع، راه های تشخیص و گزینه های درمانی آن

کمبود آهن می‌تواند روند رشد را در کودکان تحت تاثیر قرار داده و یا باعث کم‌خونی در آنها شود. در این مقاله به نیاز آهن در کودکان، منابع آهن و نکات مهم مرتبط با آن اشاره خواهیم کرد
ادامه مطلب