معرفی کارآفرین نوجوان

Josyah Lavina Maldonado یکی از بنیانگذاران TRNDSTTRS

Kid Boom، با نام مستعار جوجو، دانش‌آموز کلاس نهم و تهیه‌کننده حرفه‌ای موسیقی با تیتراژهایی شامل MTV، Nickelodeon، است و سوپراستار NBA، راسل وستبروک، و بازیگر فوق‌ستاره، میلی بابی براون، به عنوان طرفداران است. او یک سوم گروه هیپ هاپ، TRNDSTTRS است که موسیقی، ویدئو و طراحی لباس با پیام های مثبت” برای بچه ها توسط بچه ها “ایجاد می کند!

HYPEBEAST TRNDSTTRS را «بچه های باحال جدید در بلوک» می نامد. اینترتینمنت ویکلی می‌گوید که آنها «درباره ارزش دوستی رپ می‌کنند». چه کسی تصور می کند که سه نفر از بچه های کلاسیک حسادت جدید هیپ هاپ را داشته باشند؟ با اجرا در MTV و Nickelodeon و حضور در کنار ستارگان جوان فرهنگ پاپ مانند میلی بابی براون، آینده برای این جوانان بسیار روشن است. با کید بوم، مینی و میکائیل، سه برادر با استعداد که TRNDSTTRS نسل بعدی هیپ هاپ را تشکیل می دهند، آشنا شوید.

وقتی بچه های نیوجرسی در مدرسه ابتدایی نیستند، این برادران بازیگوشی خود را وقف علایق هنری خود می کنند. کید بوم، 15 ساله، بر تولید موسیقی و آهنگسازی متمرکز است، در حالی که استبان، “مینی” 11 ساله، بیشتر وظایف رپ را بر عهده دارد. میکائیل، 9 ساله، دارای ابرقدرت عشق و خوشبختی است، میکائیل همچنین می رقصد و به آواز گروه کمک می کند.

هر یک از برادران از سن 3 سالگی به طور حرفه ای مدلینگ را شروع کردند و در کمپین هایی برای American Express، GAP، Target، Sprayground و دیگر برندها حضور داشتند. آنها علاوه بر موسیقی و ویدئوهای خود، لباس هایی با پیام های سرگرم کننده و الهام بخش مانند “من آینده هستم” طراحی می کنند. این پیام خاص کودکان و بزرگسالان را ترغیب می‌کند تا بدانند که بچه‌ها آینده هستند و باید به این ترتیب تربیت شوند. Kid Boom توضیح می‌دهد: «هر چیزی که ما ایجاد می‌کنیم برای تشویق بچه‌ها است تا به خودشان ایمان داشته باشند و خودشان را همانطور که هستند دوست داشته باشند».

 

ایده TRNDSTTRS از کجا آمد؟

من و برادرانم از ابتدا به موسیقی علاقه مند بودیم. علایق مشابه ما باعث شد که با هم موسیقی و ویدیوهای سرگرم کننده بسازیم. سپس، ما نام خود را TRNDSTTRS گذاشتیم و همه چیز با نام تجاری ما از آنجا شروع شد.

 

روز معمولی شما چگونه به نظر می رسد و چگونه آن را سازنده می کنید؟

روز معمولی من با رفتن من به مدرسه از ساعت 8:45 صبح تا 3:00 بعد از ظهر شروع می شود. بعد از مدرسه، یا بسکتبال بازی می کنم یا بوکس. من یک تهیه کننده هستم، بنابراین برای اینکه سازنده بمانم و در مسیر حرفه ای خود باقی بمانم، سعی می کنم هر روز به تولید یا مطالعه موسیقی بپردازم. من معتقدم مهم است که هر روز روی هنر شخصی خود کار کنید تا یاد بگیرید و رشد کنید.

 

چگونه ایده ها را زنده می کنید؟

وقتی ایده‌ای دارم، صداها و روش‌های مختلفی را آزمایش می‌کنم تا ایده را از ذهنم بیرون بیاورم و آن را زنده کنم. از آنجایی که من یک تهیه کننده هستم، ممکن است روش های من با دیگران متفاوت باشد، به نظر من آزمایش کردن و تمرکز بر روی یک ایده تا زمانی که به نتیجه برسد، راه بسیار موثری برای زنده کردن ایده‌های من از دیدگاه هنری است.

 

یکی از روندهایی که شما را هیجان زده می کند چیست؟

روندی که من را هیجان زده می کند D.I.Y است. جنبش. این روزها، هر کسی می تواند یک جنبش یا برند راه اندازی کند. با فناوری امروزی، مردم می توانند موسیقی، برنامه ها و وب سایت های خود را با کلیک ماوس ایجاد کنند. افراد زیادی بوده اند که تنها از طریق اینترنت و شگفت انگیز بودن آن به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.

 

یکی از عادت های شما چیست که باعث می شود به عنوان یک کارآفرین بازدهی بیشتری داشته باشید؟

به عنوان یک کارآفرین، عادتی که من را سازنده می کند، تولید و خلق موسیقی هر روز است. ایجاد و یادگیری هنر به عنوان یک کارآفرین بسیار مهم است. کار کردن هر روز من باعث می شود که کارامد باشم و یکی از مهم ترین عادت های امروز من است.

 

چه توصیه ای به افراد جوان تر از خود می کنید؟

توصیه ای که به جوان تر از خودم می گویم این است که از همین الان شروع کنید. با تمام ابزارها و منابع موجود، ای کاش می توانستم زودتر شروعی در کار موسیقی خود داشته باشم. اگر فقط چند سال زودتر شروع کرده بودم، حتی از همتایانم جلوتر بودم و خیلی زودتر به موفقیت می رسیدم. 

 

چیزی را به ما بگویید که درست است و تقریباً هیچ کس با شما موافق نیست.

چیزی که من شدیداً به آن اعتقاد دارم، اما افراد زیادی نمی توانند با من موافق باشند این است که بچه ها می توانند هر کاری انجام دهند. بسیاری از مردم این تصور غلط را از کودکان و توانایی آنها به دلیل ناپختگی آنها دارند. با این حال، از آنجایی که بچه‌ها می‌توانند به سرعت اطلاعات را جمع‌آوری کنند و عادت‌های خوبی ایجاد کنند، واقعاً می‌توانند هر کاری را که در فکر و تلاش خود دارند، انجام دهند. من این را در سایر بچه های اطرافم و استعدادهای شگفت انگیزشان می بینم و باعث می شود باور کنم که بچه ها می توانند هر کاری انجام دهند.

 

به عنوان یک کارآفرین، تنها کاری که بارها و بارها انجام می دهید و به دیگران توصیه می کنید انجام دهند چیست؟

یکی از کارهایی که من همیشه انجام می دهم، یادگیری است. به عنوان یک کارآفرین، یادگیری از همسالان و مربیان خود بسیار مهم است. من همیشه به موفقیت دیگران نگاه می کنم تا از آنها بیاموزم و آن را در مسیر حرفه خود قرار دهم. برای یادگیری، یا با همسالانم صحبت می‌کنم، اطلاعاتی را از مربیان جمع‌آوری می‌کنم، یا به دنبال پاسخ‌ها و کلیدهایی می‌گردم که به من کمک می‌کنند تا به عنوان یک کارآفرین یا موسیقی‌دان بهتر شوم.

 

یکی از استراتژی هایی که به شما در رشد کسب و کارتان کمک کرده است چیست؟

زمان بندی همه چیز است. وقتی آهنگی داریم به دنبال زمان مناسبی برای پخش و بازاریابی موسیقی خود هستیم. من و برادرانم سریال Stranger Things را دوست داریم و قبل از انتشار فصل دوم، الهام گرفته شدیم تا آهنگی بر اساس این سریال بسازیم. هنگامی که ما تولید و ضبط آهنگ را به پایان رساندیم، آن را تقریباً همزمان با اولین فصل 2 سریال Stranger Things منتشر کردیم. این زمان باعث جذب بیشتر موسیقی و برند ما شد و آهنگ ما منفجر شد. اگر بعداً آن آهنگ را منتشر می کردیم، مطمئن هستم که منفجر نمی شد. ما در نهایت مصاحبه های زیادی انجام دادیم. تایم و اینترتینمنت ویکلی درباره ما داستان نوشتند و ما در MTV اجرا کردیم و سپس برای ملاقات با بازیگران سریال Stranger Things دعوت شدیم. الان فکر کردن به آن یک جور دیوانگی است زیرا آن موقع 13 ساله بودم.

 

شکستی که به عنوان یک کارآفرین داشتید چیست و چگونه بر آن غلبه کردید؟

من معتقدم شکست یک دیدگاه است، ما ایده‌های زیادی را امتحان کرده‌ایم که جواب نداده‌اند، اما آن ایده‌ها را شکست تلقی نکرده‌ایم. اگر در کاری شکست خوردید به این معنی است که فرصت دیگری برای بازگشت بهتر از قبل دارید.

 

یک ایده تجاری که مایلید به خوانندگان ما بدهید چیست؟

آربیتراژ خرده فروشی یک تجارت بسیار کم سرمایه است (آربیتراژ عمل استفاده از اختلاف قیمت بین دو یا چند بازار یا به عبارت دیگر فروش مجدد است. در این مورد، آربیتراژ خرده فروشی فرآیند خرید محصولات با تخفیف از طریق خرده فروشان (از جمله خرده فروشان آنلاین) برای فروش در آمازون است). آربیتراژ خرده فروشی به این صورت است که چیزی را با تخفیف یا قیمت خرده فروشی در یک فروشگاه پیدا می کنید و آن را برای سود می فروشید. بازارهای خوب برای فروش مجدد کتاب ها، بازی های ویدیویی، شمع ها، لباس های خیابانی مانند کفش های سوپریم یا هیپ هستند. به نظر من این ایده تجاری واقعا دست کم گرفته شده و موثر است و می‌خواهم خودم این ایده را شروع کنم.

 

بهترین 100 دلاری که اخیرا خرج کرده اید چیست؟ چی و چرا؟

من چیزی ندارم که اخیراً 100 دلار خریده باشم، اما یک نرم افزار صوتی به نام Omnisphere خریداری کرده ام. برای تولیدکنندگان موسیقی و نوازندگان، Omnisphere یک VST صدای 500 دلاری (فناوری استودیو مجازی) است که حاوی مقادیر بی شماری از صداهای مدرن برای موسیقی شما است. من Omnisphere را حدود 2 سال پیش خریدم و هنوز هم مفیدترین چیزی است که تا به امروز برای آن هزینه کرده ام.

 

یک نرم افزار یا وب سرویس چیست که به شما کمک می کند بهره وری داشته باشید؟

به نظر من وب سرویس Gmail  بسیار مفید و کاربردی است. این وب سایت ایمیل برای ارتباط و به اشتراک گذاری ایده ها با هر کسی عالی است. من هر روز از جیمیل برای ارسال موسیقی، برقراری ارتباط و تماس با مردم استفاده می‌کنم. من می توانم تصاویر یا موسیقی را پیوست کنم تا فوراً با مردم به اشتراک بگذارم، که برای کسب و کار یا مدرسه من بسیار مفید است. این وب سایت فوق العاده موثر و مفید است و من فکر می کنم که همه کارآفرینان باید از جیمیل استفاده کنند.

 

تنها کتابی که توصیه می کنید جامعه ما باید بخواند چیست و چرا؟

موتور کوچک پلات و مانک. وقتی بچه بودم، مادرم این را برایم خواند و همیشه دوست داشتم بگویم: «فکر می‌کنم می‌توانم! من فکر می کنم که می توانم!”. هر کسی باید خودش را باور کند.

 

نقل قول مورد علاقه شما چیست؟

صلح واقعی تنها نبود تنش نیست، وجود عدالت است. – مارتین لوتر کینگ جونیور

 

نکات کلیدی:

  • به عنوان کارآفرین، همیشه هر روز روی رشد در صنعت یا تجارت خود کار کنید.
  • یادگیری و آموختن دانش از دیگران یک عادت بسیار مهم است و کارآفرینان و هنرمندان باید هر روز این کار را انجام دهند.
  • تا جایی که می توانید از منابع اطراف خود استفاده کنید زیرا ممکن است ندانید که آنها می توانند مفید باشند.
  • تجارت و کارآفرینی به شدت بر اساس زمان بندی و بازاریابی است.
  • شکست نباید به عنوان نشانه ای برای تسلیم شدن تلقی شود، بلکه باید به عنوان الهام بخش برای بازگشت قوی تر از قبل در نظر گرفته شود. این برای هر چیزی صدق می کند.
62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *