معرفی کارآفرین نوجوان

Holly Cardewمدیرعامل شرکت ویرایش عکس های تبلیغاتی PixC

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

یک دختر مدرسه ای به نام هالی کاردو( Holly Cardew) در سن 14 سالگی از منطقه ای در NSW استرالیا ازطریق یکی از دوستانش که در فرانسه زندگی می کرد، خواست که کیف های دستی طراحی شده او را برای فروش در eBay قراردهد. هالی کاردیو با برآورد هزینه های ساخت و ارسال، کیف هایش را به قیمت کمتر از 100دلار از برند دیویدجونز ارزش گذاری کرد و سود خوبی برد. او اکنون 29 ساله است و ازکارآفرین نوجوان شهر اورنج تبدیل به یکی از اعضای کلیدی مافیای استرالیایی سیلیکون ولی (Silicon Valley) شده است و به سایر خرده فروشان آنلاین کوچک کمک می کند تا محصولات خود را با یک سرویس ویرایش عکس تغییر دهند و بعد برای عرضه دراینترنت بارگزاری کنند.

این طراح گرافیک زمان مناسبی را برای پیشرفت و رشد انتخاب کرد، او اینترنت را به عنوان یک منطقه خاص در حال رشد شناسایی کرد و توانست از موج فزاینده بازار اینترنتی استفاده کند، همچنین اعتراف کرد این موضوع اعتیادآور نیز بوده است. هالی به شبکه خبری news.com.au گفت: “من در فروشگاه اینترنتی eBay اجناس بسیاری فروختم، هر چیزی را که در خانه پیدا می کردم و هیچ‌کس از آن استفاده نمی‌کرد مثل دی‌وی‌دی، کتاب و هرچیزی را که فکر می‌کردم می‌توانم بفروشم را در سایت eBay قرار می دادم و از این طریق تا حدودی با اصول کسب و کار و تجارت آشنا شدم.

وقتی هالی متوجه شد که سایر مشاغل کوچک برای فروش آنلاین به کمک نیاز دارند، آژانسی به نام Country and Co برای فروش محصولات از استرالیا به ایالت های دیگر راه اندازی کرد. اما این موضوع برای زن جوان جاه طلب که شکاف بزرگی را در بازار شناسایی کرده بود کافی نبود. او متوجه شد که تعداد کمی از فروشندگانش می‌توانند عکس‌های خود را ویرایش کنند تا برای مشتریان جذاب به نظر برسند که مثلا روی یک پس‌زمینه سفید تمیز و بریده شده باشد. این کارآفرین جوان اضافه کرد: من فکر کردم، چرا فروشندگان نمی توانید با تلفن های همراه خود عکس بگیرید و آن را شگفت انگیز کنند؟ می دانستم که این بخشی از یک مشکل بزرگتر است.

او گفت: امروزه بیش از همیشه، راه‌اندازی یک سایت آسان است و نیازی به کدنویسی ندارد. شما به راحتی می توانید یک وب سایت ایجاد کنید و مشتری را در اینستاگرام پیدا کنید. اینستاگرام، فیسبوک و eBay واقعاً خوب هستند. هالی وقتی شروع به کار کرد نمی‌دانست چگونه کدنویسی کند و یک وب‌سایت بسیار ساده با نام، آدرس ایمیل، پیوند Dropbox و با هدف ویرایش عکس‌های مشتریان در 24 ساعت ساخت. او معتقداست اکنون شما می توانید به سرعت یک وب سایت در Shopify در دو روز بسازید، بنابراین این موضوع که مردم وب سایت هایی می سازند و آن را به قیمت 1200 دلار می فروشند واقعا دیوانه کننده است بنابراین انگیزه دیگر او برای تأسیس شرکت  PixC، ارائه خدمات به هر کسی با قیمت مناسب بود.درنتیجه PixC توانست به سرعت در بین فروشندگان جا باز کند و هر ماه یک میلیون عکس را پردازش می کند. هدف بعدی او این است که کل فرآیند را اتوماتیک کند، تا سازندگان بتوانند روی جنبه خلاقانه خود تمرکز کنند. او اکنون 20 کارمند را مدیریت می کند این درحالی است که هنوز 30 ساله نشده است.

امروزه PixC در 30 کشور مشتری دارد و هالی زمان خود را بین سیدنی و سانفرانسیسکو تقسیم می کند. نام او در سال 2016 در فهرست 30 کارآفرین زیر 30 سال فوربس برای خرده فروشی و تجارت الکترونیک در آسیا قرار گرفت. نقطه عطف زندگی او مهاجرت به خارج از کشور است که به او کمک کرده بال‌هایش را باز کند، اما او می‌گوید قطعاً می‌تواند تصور کند که برای ساختن امپراتوری تجاری‌اش برگردد و اشتیاق و انگیزه توقف ناپذیر خود را به اشتراک بگذارد. او معتقد است تفاوت اصلی بین استرالیا و ایالات متحده این است که کارآفرینان می توانند در استرالیا بیش از حد ساده باشند درحالی که شرکت‌هایی در سیلیکون ولی در حال استخراج ماه هستند اما اگر کسی در استرالیا این کار را می کرد، فکر می کردند دیوانه هستید.اما در سیلیکون ولی، مردم ایده شما را نمی‌بندند، آنها می خواهند بدانند که شما چگونه رشد خواهید کرد. از طرفی استرالیا سبک زندگی، مراقبت‌های بهداشتی و مراقبت از کودکان بهتری دارد اما چیزی که به آن نیاز دارد، کارآفرینان با تجربه است که شرکت‌های بزرگی را ایجاد کنند و منابع بیشتری برای کمک به پرورش استعدادها در تجارت و فناوری تخصیص دهند.

صحبت من با نوجوانان و کارآفرینانی که در ابتدای راه هستند این است که از کوچک شروع کنید، کشش بازار را پیداکنید،وقتی مردم می گویند “بزرگ فکر کن”شما 10 برابر بزرگتر فکر کنید. من همیشه می گویم تصور کنید 100 میلیون دلار دارید، چه کار می کنید؟

 

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر