بازی و هوشهوش های گاردنر

تقویت هوش حرکتی کودکان با بازی

بازی‌های حرکتی هدفمند به تدریج می‌توانند به کودکان کمک کنند عملکرد حرکتی خود را بهبود بخشند و عضلات خود را تقویت کنند. در اینجا به معرفی نمونه هایی از این بازی‌ها خواهیم پرداخت
ادامه مطلب
بازی و هوشهوش های گاردنر

تقویت هوش ریاضی کودکان با بازی‌های مؤثر

یک بازی ریاضی جذاب و مفرح می‌تواند به کودکان شما کمک کند تا عاشق ریاضی شوند و بتوانند بدون ترس، دلزدگی و اضطراب با مسائل ریاضی کلنجار روند و آن‌ها را با اعتماد به نفس کامل حل کنند. در ادامه به معرفی انواع بازی برای تقویت هوش منطقی-ریاضی کودکان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر

تست گاردنر کودکان یکی از انواع تست هوش است که در آن ابعاد نه‌گانه هوش ازجمله هوش موسیقیایی، هوش زبانی، هوش منطقی و هوش بدنی سنجیده می‌شود. نتایج این تست می‌تواند هم به کودکان و هم بزرگسالان کمک کند که نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند و درنتیجه بتوانند در زمینه تحصیلی و شغلی عملکرد بهتری داشته باشند.
ادامه مطلب
هوش های گاردنرهوش و استعداد

هوش تصویری فضایی چیست؟ روش‌های تشخیص هوش تصویری در کودکان

اگر کودک شما نسبت به محیط اطراف خود بسیار آگاه است و در به خاطر سپردن تصاویر خوب عمل می‌کند، اگر حس جهت‌یابی بالایی دارد و اغلب از نقشه‌ها لذت می‌برند یا حس دقیقی از فضا، فاصله و اندازه گیری دارد احتمالا از هوش فضایی بالایی برخوردار است.
ادامه مطلب
هوش های گاردنرهوش و استعداد

هوش موسیقیایی چیست و چه تاثیری بر رشد کودک دارد

هوش موسیقی یکی دیگر از هوش‌های چندگانه گاردنر است که شناختن آن در کودک یا آموزش آن باعث رشد بهتر مغز، تقویت قدرت شنیداری، حافظه، تمرکز و… در آن‌ها می‌شود.
ادامه مطلب