هوش و استعداد

استعداد یابی ورزشی کودکان؛ فرزندم را به چه کلاسی بفرستم؟

استعداد ورزشی کودکان از جمله توانایی هایی است که در اغلب کودکان وجود دارد اما در بسیاری از مواقع کشف و شکوفا نمی‌شود و هیچ‌وقت امکان بروز پیدا نمی‌کند. با یک استعدادیابی ورزشی درست و اصولی می‌توان این استعدادها را شکوفا کرد و راه را برای موفقیت ورزشی فرزندان هموار ساخت.

ادامه مطلب
هوش و استعداد

هوش کودک من چیست و چگونه تقویت شود؟

هوش‌ کودکان يكي از عوامل موفقيت آنها در آينده است. موارد متعددی ازجمله وراثت، ژن و عوامل محیطی می تواند بر میزان هوش تاثیرگذار باشد و موجب تقویت یا هدررفت آن شود دراین بین والدین و میزان آگاهی و شناخت انها از هوش و راه های افزایش آن بسیار مؤثر است
ادامه مطلب
تست روانشناسیهوش و استعداد

تست هوش کودکان و معرفی انواع آن

هوش کودک یکی از مهم ترین جنبه های شناختی است که لازم است در سنین پایه مورد ارزیابی قرار گیرد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد هوش صرفا ذاتی نبوده و می توان آن را تقویت نمود.در ادامه به معرفی و بررسی انواع تست جهت بررسی میزان هوش کودکان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
هوش و استعداد

بهترین سن استعدادیابی کودکان چه سنی است؟

بسیاری از والدین به اهمیت شناسایی استعداد های کودک و پرورش آنها آگاه هستند و می پرسند بهترین سن برای استعدادیابی چه زمانی است؟ از چه زمانی می توانیم به کشف و هدایت استعداد ذاتی برتر کودک و هدایت آنها در مسیر درست بپردازیم؟ در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
هوش و استعداد

بهترین روش استعدادیابی کودکان کدام است؟

یکی از مهم‌ترین وظایف والدین و مشاوران تحصیلی استعدادیابی کودکان است چراکه این مسئله می‌تواند نقش سازنده‌ای در راستای موفقیت کودک در آینده داشته باشد و بهداشت جسمی و روانی او را تضمین نماید.
ادامه مطلب
آموزش و تربیت کودکانهوش و استعداد

خلاقیت در کودکان و روش های رشد و شکوفایی آن

خلاقیت هر فردی معمولا از دوران کودکی شروع می شود و جنبه های مختلف کودکان را در زند گی بهبود می بخشد. خلاقیت، نعمتی است که در وجود تمامی انسان ها وجود دارد، اما شکوفا شدن آن نیازمند شرایط مناسب است
ادامه مطلب
تست روانشناسیهوش و استعداد

نظریه انگیزشی مک کللند و ارتباط آن با روحیه کارآفرینی

مک کللند با مطالعات متعددی که انجام داده، سه نیاز اصلی (موفقیت ، تعلق ، قدرت) را در انسان‌ها شناسایی کرده و معتقد است که هر یک از ما، این سه نیاز را به میزان متفاوتی درون خود حس می‌کنیم و به واسطه‌ی آن‌ها برانگیزه می‌شویم در ادامه به بررسی نظریه چهار گانه مک کللند و تست مربوط به کارآفرینی آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
هوش و استعداد

استعدادیابی در کودکان چیست و چرا اهمیت دارد؟

استعدادیابی فرآیندی است برای شناسایی و کشف توانایی های بالقوه ای که در هر فرد به شکل ذاتی وجود دارد .استعداد یابی به شکوفایی و بالفعل شدن هرچه بیشتر استعدادها و تبدیل انها به مهارت فوق العاده ای که احساس رضایت مندی و کار آمدی را در فرد ایجاد می کند، کمک می کند.
ادامه مطلب