کارآفرینان برتر جهان

تی هارو اکر کیست؟

زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

تی هارو اکر کیست؟

تی هارو اکر نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی است که به خاطر نظریه‌هایش در مورد ثروت و انگیزه شهرت دارد. او نویسنده کتاب اسرار ذهن میلیونر است که توسط ‌هارپر کالینز منتشر شده است.

تی‌هارو با استفاده از اصولی که تدریس ‌می‌کند، تنها در 2 سال و نیم از صفر به میلیونر شدن رسید!

تی‌هارو در ۱۰ ژوئن ۱۹۵۴ (۲۰ خرداد سال ۱۳۳۳) در شهر تورنتو کشور کانادا به دنیا آمده است. او که یک نویسنده کتاب‌های انگیزشی است؛ یک برند منحصر به فرد از خود به اشتراک گذاشته و سبک زندگی خود را در قالب کتاب‌ها انگیزشی ‌می‌فروشد.

سبک پرانرژی او، مخاطبانش را جذب ‌می‌کند و شعار T. Harv Eker این است که “حرف ارزان است” و توانایی منحصر به فرد او این است که برای ایجاد موفقیت واقعی، مردم را وادار به “اقدام” در دنیای واقعی ‌می‌کند. تی هارو اکر نویسنده کتاب اسرار ذهن ثروتمند و ثروت سریع است. او همچنین چندین دوره بسیار معروف انگیزشی برگزار کرده است و تهیه‌کننده و مربی آموزش یک تفکر به نام “جنگجوی روشن‌فکر جهان” است.

زندگی نامه تی هارو اکر سرشار از درس‌هایی است که‌ می‌توانند در تربیت یک کودک موفق به ما کمک کنند. پس اگر به دنبال شناخت بیشتر این شخصیت درخشان هستید؛ در این مقاله با بازی بوک همراه باشید.

تی هارو اکر

دوران کودکی و جوانی تی هارو اکر

تی‌هارو پسری مهاجر کانادایی بود که خانواده‌اش تنها با سی دلار به آمریکای شمالی آمدند. او در تورنتو بزرگ شد و بیشتر سال‌های بزرگسالی خود را در ایالات متحده گذراند.

به دلیل فقر مالی خانواده تی هارو اکر، پول در تمام دوران کودکی او کمیاب بود، بنابراین در سیزده سالگی، تی‌هارو ایکر شروع به کار کرد. در نوجوانی روزنامه تحویل می‌داد؛ بستنی می‌فروخت، در نمایشگاه‌ها و در ساحل چیزهایی از جمله لوسیون‌های برنزه کننده می‌فروخت. البته که به نظر می‌رسد توانایی بازاریابی و فروش یک توانایی به ذاتی در او بوده است؛ اما می‌توان گفت که حضور در عرصه فروش از سنین پائین هم کمک زیادی به موفقیت او کرده است.

پس از یک سال تحصیل در دانشگاه یورک، تی‌هارو تصمیم گرفت مرخصی بگیرد تا رؤیای میلیونر شدن خود را دنبال کند. تی هارو در سال‌های اولیه بزرگسالی، او در پنج شهر مختلف، از جمله دریاچه تاهو و فوتر زندگی می‌کرد. تی‌هارو مشاغل متنوعی داشت و بیش از ده‌ها کسب و کار مختلف را راه اندازی کرد؛ اما صرف نظر از اینکه چقدر کار ‌می‌کرد یا چقدر تلاش ‌می‌کرد، نتوانست موفقیتی کسب کند.

سرانجام پس از سال‌ها ناامیدی، ایکر به نقطه عطف زندگی خود رسید. نقطه عطف زندگی تی هارو اکر این بود که او یکی از اولین فروشگاه‌های تناسب اندام را در آمریکای شمالی افتتاح کرد و تنها در دو سال و نیم تعداد مغازه‌های تحت مدیریت کسب و کار خود را به ده فروشگاه رساند. او سپس بخشی از شرکتش را به یک شرکت Fortune 500 فروخت.

با فروش (ابتدا فروش لوازم ورزشی، سپس فروش کتاب و دوره انگیزشی)، ایکر به آرزویش رسید. او بالاخره یک میلیونر شد. با این حال، در کمتر از دو سال، بخش عظیمی از دارایی‌های اکر از بین رفت. سرمایه‌گذاری‌های ضعیف و هزینه‌های کنترل نشده، باعث شد تا ایکر دوباره به نقطه شروع برسد. در این زمان تی هارو ورشکستگی تقریبی را تجربه کرد.

در آن زمان بود که اکر شروع به توسعه نظریه‌های خود در مورد رابطه ذهنی و عاطفی مردم با پول کرد. او متوجه شد که «ترموستات پول درونی» او برای مقدار مشخصی از موفقیت مالی تنظیم شده است و بقیه نیز یک ترموستات تنظیم مالی دارند. عمیق‌ترین کشف او این بود که ‌می‌توان این طرح مالی موجود در ذهن هر فرد را تغییر داد.

ایکر با استفاده از اصول و شیوه‌های موجود در کتابش، “اسرار ذهن میلیونر”، طرح اولیه خود را در زندگی شخصی خودش بازنشانی کرد تا نه تنها موفقیت برای خودش ایجاد کند؛ بلکه آن را حفظ کرده و رشد دهد و تبدیل به یک مولتی میلیونر شود.

ایکر در طول سال‌های حیات خود عهد کرد تا مانند یک مبارز بجنگد و اگر ثروتمند شود؛ به دیگران کمک تا با روش ابداعی او به موفقیت برسند. او به قول خود وفا کرده است و تا به‌حال زندگی بیش از 1.5 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است و به آن‌ها کمک کرده تا به هدف خود یعنی آزادی مالی واقعی نزدیکتر شوند.

علاقه تی هارو اکر در کودکی

تی‌هارو از همان سنین اولیه کودکی (زمانی که در 13 سالگی فروش وسایل مختلف را شروع کرد) هدف خود را برای رسیدن به ثروت مشخص کرده بود. او به توانایی خود در بازاریابی اعتماد کرد و در مقابل شکست‌ها سر خم نکرد تا بلاخره به موفقیت رسید.

بررسی شخصیت و هوش گاردنر در زندگی تی هارو اکر

بر اساس تحقیقات انجام شده شخصیت تی هارو اکر، INFJ است که این یعنی او رهبری کاریزماتیک است که بر اساس الهامات خود تصمیم ‌می‌گیرد. از طرفی با بررسی هوش‌های گاردنر ‌می‌بینیم که هوش تی هارو اکر در زمینه کلامی- زبانی او بسیار بالاست. اکر با تکیه بر این هوش توانسته فروشنده خوبی باشد و دیگران را به پیروی از تئوری‌هایش مجاب کند.

او در ارتباط با افراد بسیار هوشمندانه عمل می‌کرد و بسیار مردم‌دار بود. این نشان می‌دهد او در کنار هوش کلامی از هوش برون فردی خوبی نیز برخوردار است.

هوش مالی تی هارو اکر نیز بسیار خوب است که موجب ‌می‌شود تا او بتواند کنترل دارایی‌هایش را به خوبی در دست بگیرد و آن‌ها را به نحو احسنت مدیریت کند.

شما والدین می توانید با استفاده از تست گاردنر کودکان میزان هریک از هوش های هشتگانه گاردنر را در کودک خود بسنجید و از همان دوران برای تقویت هوش و استعداد آنها برنامه ریزی و برای پیشرفتشان سرمایه گذاری کنید.

تی هارو اکر

افراد تأثیرگذار بر زندگی تی هارو اکر

تی‌هارو در یکی از کتاب‌هایش از ملاقاتی صحبت ‌می‌کند که زندگی او را تغییر داد.

روزی یکی از دوستان پدر اکر که وضعیت مالی خوبی هم داشته است؛ بنا به تقاضای پدرش شروع به نصیحت او ‌می‌کند. این فرد ‌می‌گوید:  “به نظر تو، چرا از همان راهی که تو شکست خوردی فرد دیگری به موفقیت می‌رسد؟ آیا افراد موفق چیزی فراتر از تو دارند؟ به نظر تو چرا باید ۳ درصد مردم دنیا حدود ۹۰ درصد ثروت دنیا را در اختیار داشته باشند.” و سپس به عدم وجود هیچ شانس یا اقبالی در زندیگی اشاره ‌می‌کند و ‌می‌گوید: ” افراد موفق فقط ‌می‌دانند که چطور از ذهنشان استفاده کنند. زیرا قدر در ذهن ماست.”

تی‌هارو این جملات را از زبان یک میلیاردر شنیده بود؛ پس شیفته‌ آن‌ها شد و این فرد موجب تغییر زندگی او شد. درنتیجه این شخص از اشخاص تاثیرگذار بر زندگی تی هارو  بود.

راز موفقیت‌ تی هارو اکر

راز موفقیت تی هارو در هوش سرشار مالی و کلامی او، تلاش‌گری او و ورود سریعش به بازار کار است.

تی‌هارو در پرونده خود شکست‌های پی در پی فراوانی را دارد. اما ‌می‌بینیم که او هرگز ناامید نشده و برای رسیدن به خواسته‌اش که ثروتمند شدن بوده، تمام راه‌های پیش رو را امتحان کرده است.

موفقیت‌های تی هارو اکر

از میان اصلی‌ترین موفقیت‌های اکر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت مدارک مربی برجسته از فوربس، CNBC، CNN، سلامت مردان، فاکس نیوز و نیویورک تایمز
 • نوشتن اسرار ذهن میلیونر، کتاب شماره 1 در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و USA Today
 • بنیانگذاری Peak Potentials Training، یکی از پر رشد‌ترین شرکت‌های آموزش موفقیت شخصی و تجاری در آمریکای شمالی
 • برگزاری همایش برای بیش از 2000 نفر
 • افتتاح یکی از اولین فروشگاه‌های تناسب اندام در آمریکای شمالی

آثار تی هارو اکر

تی هارو آثار زیادی در قالب کتاب و سخنرانی و دوره منتشر کرده که در این میان معروف‌ترین

آثار او عبارتند از:

 • اسرار ذهن ثروتمند
 • ثروت سریع
 • ۴ قدم برای خلق یک زندگی مرفه
تی هارو اکر

سخنان ارزشمند تی هارو اکر

 • شما ریشه موفقیت خود هستید.
 • توجه داشته باشید که در زندگی یا شما پول را کنترل می‌کنید، یا او شما را کنترل می‌کند.
 • بیاموزید که آنچه را که حالا دارید، مدیریت کنید.
 • بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.
 • برای بردن بازی کنید. نه برای تجربه کردن!
 • می‌خواهی ریشه بدهی؟ پس ریشه‌ات را عوض کن.
 • انجام کارهای آسان زندگی شما را سخت خواهد کرد.

سؤالات متداول

تی هارو اکر کیست؟

تی هارو نویسنده، تاجر و کارآفرین کانادایی تبار ساکن ایالات متحده است که کتاب پرفروش اسرار ذهن میلیونر را نوشته‌است.

ثروت تی‌هارو چقدر است؟

ثروت تی هارو اکر تا سال 2021 حدود 50 میلیون دلار تخمین زده‌ شده است.

راز موفقیت تی هارو اکر چیست؟

هوش مالی سرشار، تلاش‌گری و استفاده از توانایی فروش خود در کنار استفاده از رهنمودهای مدیریت مالی به تی هارو در موفقیت کمک شایانی کرده است.

178 مقاله

درباره نویسنده
تیم تولیدمحتوا بازی بوک
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر