معرفی کارآفرین نوجوان

Mia Monzidelis مخترع و موسس شرکت اسب Power Pony

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

میا ساخت پاور پونی را زمانی که تنها پنج سال داشت شروع کرد. این دختر کوچک که از علاقه مندان به اسب است، همیشه می خواهد اسب سواری کند، بنابراین اسبی را اختراع کرد که بتواند هر زمان که بخواهد سوار شود! Power Pony دست ساز است و توسط موتور ZüME کارمی کند واکنون در حال انتظار ثبت اختراع قرار گرفته است. به سیستم عامل iOS متصل است، کاملاً تعاملی است و تضمین شده که سرگرمی، لبخند و خنده را در بسیاری از ماجراهای سواری هیجان انگیز ارائه می دهد.

عکس اسب powerpony

ابتدا کمی از خودتان و تجربیاتتان بگویید.

نام من میا مونزیدلیس (Mia Monzidelis) است و من مخترع و موسس پاور پونی هستم. من 10 سالمه وکلاس پنجم هستم. من در لانگ آیلند، نیویورک ( Long Island, New York) زندگی می کنم. من عاشق اسب هستم و از کودکی دوست داشتم اسب داشته باشم. در جایی که من زندگی می کنم، نمی توانم یکی از آنها را داشته باشم، زیرا مامان و بابا گفتند، ما فضا نداریم. من هرگز از رویایم دست نکشیدم. بنابراین، ایده Power Pony به ذهنم رسید، چیزی که مانند یک اسب واقعی باشد و من می‌توانم در هر مکانی و در هر زمانی سوار آن شوم.

چه چیزی یا چه کسی به شما کمک کرد تا ایده های خود را برای پاور پونی دنبال کنید؟

عشق و علاقه مطلق من به اسب باعث شد بخواهم چیزی بسازم که مانند یک اسب واقعی بتوان سوار آن شد. پدرم کسی بوده که به من کمک کرد او ایده من را دوست داشت، به رویای من ایمان داشت و مرا همراهی کرد تا پاور پونی را زنده کنم. بابام مدت زیادی خیلی سخت کار کرد اما اکنون ما هر روز روی Power Pony با هم کار می کنیم و به آنچه امروز هست تبدیلش کردیم. من دختر خیلی خوش شانسی هستم.

اولین قدم هایی که برای راه اندازی سازمان و برند خود برداشتید چه بود؟ خانواده و دوستانت چه فکری کردند؟

ما برای انتخاب نام درمورد اسم های زیادی صحبت کردیم و می خواستیم برندمان کودکانه و سرگرم‌کننده باشد – درست مثل من! چیزی باشد که با بچه ها ارتباط برقرار کند.ما نمونه های زیادی ساختیم و آزمایش کردیم وهربار هیجان زده می شویم واین ادامه دارد.

وقتی شروع به یادگیری در مورد راه اندازی کسب و کار خود کردید، با چه لحظات یا چالش های سخت تری مواجه شدید؟

اینکه برای درست کردنش زمان، سخت کوشی و شکست های زیادی نیاز است. شکست فرصتی برای یادگیری و بهتر شدن است. ما نمونه های زیادی را آزمایش کردیم. و گاهی اوقات، ناامیدکننده بود، اما ما به راه خود ادامه دادیم تا زمانی که آن را کامل کردیم. من می‌خواستم محصول عالی باشد و کل تیم زمان زیادی را صرف کار روی Power Pony کردند تا این اتفاق بیفتد. صبور بودن و یافتن راه حل گاهی اوقات سخت بود.

وقتی به هدف بزرگی رسیدید یا کاری موفق انجام دادید چگونه جشن می گیرید؟

ما امسال به اهداف زیادی دست یافتیم، اما راه اندازی پاور پونی بزرگترین آنها بود. سپس زمانی که در برنامه (Kelly Clarkson) کلی کلارکسون حضور پیدا کردم، بسیار هیجان زده بودم زیرا پاور پونی را به این دنیا معرفی کرد. خانواده و نزدیکترین دوستان ما در هر مرحله حامی ما بوده اند. بنابراین، جشن های ما همیشه شامل آن ها در Mateo’s، رستوران مورد علاقه ما در شهر می شد. ما دوست داریم آنجا خیلی خوش بگذرانیم.

آیا می توانید از یکی از افتخارآمیزترین لحظات خود به عنوان موسس سازمانتان بگویید؟

دیدن بازخورد شگفت انگیز و واکنش همه کسانی که پاور پونی را خریداری کرده اند یا آنرا دیده اند، از جمله کلی کلارکسون و جوی مانگانو(Kelly Clarkson and Joy Mangano). از من خواسته شد که در نمایش کلی کلارکسون با جوی که مخترع و کارآفرین است حضور داشته باشم. من و جوی شروع به ایجاد یک رابطه کرده ایم تا او بتواند به من بیاموزد و به من کمک کرد تا به بهترین شکل ممکن تبدیل شوم. ملاقات و کار با جوی قطعاً افتخارآمیزترین لحظه بوده است.

برای الهام بخشیدن و توانمندسازی سایر کودکان کارآفرین که به راه اندازی یک تجارت فکر می کنند، چه چیزی می خواهید بگویید؟

همه چیز با اشتیاق و رویای شما شروع می شود. تخیل خود را زنده نگه دارید، مهم نیست چند سال دارید. اگر چیزی دارید که می خواهید، یا چیزی که به آن اعتقاد دارید، باید تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام دهید. و از شکست نترسید.

چه کلماتی شما و روش کارتان را توصیف می کند؟

  1. مصمم. وقتی چیزی را می‌خواهم بدون توجه به چالش‌هایی که وجود دارد می‌دانم چگونه آن را محقق کنم.
  2. اجتماعی. داشتن توانایی صحبت با مردم، به ویژه گفتگو با بزرگسالان به من کمک کرده است تا بتوانم ایده ها، تخیل و بازخوردم را به اشتراک بگذارم.
  3. سرگرم کننده. من سعی می کنم در هر کاری که انجام می دهم کمی سرگرمی پیدا کنم. شما باید ازانجام کاری که انجام می دهید لذت ببرید.

آینده شما از نظر اهداف و پروژه هایتان چیست؟

ما در حال آوردن چند اسب اضافی و گزینه های اسب شاخدار به اصطبل خود هستیم و همچنین به فکر حیوانات مختلف دیگر هستیم. ما ایده های بیشتری برای محصول ZüME خود داریم، و من مشتاقانه منتظر هستم تا به زودی همه آنها را با شما به اشتراک بگذارم.

مهمترین چیزی که در مورد موسس پاور پونی آموخته اید چیست؟

هرگز یک بچه را دست کم نگیرید. با وجود اینکه من یک بچه هستم، می توانم با کمک، ایمان و اراده یک تیم بزرگ، چیزی را که تصور می کنم زنده کنم.

برخی از مسئولیت های شما به عنوان مالک سازمانتان چیست؟

کمک به طرح‌ها، آزمایش نمونه‌ها، ارائه بازخورد، کمک به بازاریابی، فیلمبرداری، سخنگوی بودن و موارد دیگر.

نکاتی را که می توانید برای سایر کودکان کارآفرین که مایل به راه اندازی کسب و کار خود هستند به اشتراک بگذارید چیست؟

راه اندازی کسب و کارتان سخت است، اما اگر به ایده خود علاقه دارید و مصمم هستید، راهی برای عملی کردن آن پیدا خواهید کرد. بدون توجه به موانع یا چالش ها، همیشه راه حل هایی وجود خواهد داشت.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر