معرفی کارآفرین نوجوان

Aristide Basque بنیانگذار شرکت بازاریابی تبلیغاتی Shift Agency

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

آریستید باسک (Aristide Basque) به عنوان یک دیجیتال مارکتینگ در صنعت تجارت الکترونیک و مهارت هایش در تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام فردی شناخته شده است. بنابراین او توانست شرکت بازاریابی تبلیغاتی Shift Agency که یک آژانس خلاق مبتنی بر تبلیغات سفارشی داده محور متمرکز است، ثبت و مدیریت کند.

عکس برند شرکت بازاریابی

ایده آژانس شیفت از کجا آمد؟

من آژانسم را بعد از اینکه توانستم یک شرکت ساعت راه اندازی کنم و تنها با استفاده از تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام در عرض 6 ماه به 1.3 میلیون دلار فروش برسانم، راه اندازی کردم. این به من این امکان را داد که مهارت‌هایی از بازاریابی ایمیلی گرفته تا بهینه‌سازی نرخ تبدیل را بیاموزم. سپس می خواستم با دوریان ریوز، که یکی از بنیانگذاران من است، شرکتی راه اندازی کنم. مهارت او نوع رفتار خوب با مردم و خلاقیتش بود و من در کار با داده ها خیلی خوب بودم،  بنابراین برای همکاری ما دو نفر مدل آژانس عالی بود.

روز معمولی شما چگونه به نظر می رسد و چگونه آن را سازنده می کنید؟

روز معمولی من از ساعت 7 صبح شروع می شود. بیدار می شوم، آماده می شوم تا با کامپیوترم کار کنم. سپس حدود ساعت 8:30 صبح به دفتر مونترال می روم. اولین کاری که انجام می‌دهم این است که به Trello (اپلیکیشنی در رابطه با مدیریت وظایف) نگاه می‌کنم و فهرستی از وظایف را از نظر اولویت تهیه می‌کنم. پس از آن، من فقط تا آنجا که ممکن است وظایف را انجام می دهم. معمولاً 2 تا 3 تماس در طول روز دارم، این تماس‌ها به من اجازه می‌دهد نفس بکشم و با افراد دیگر ارتباط برقرار کنم (کار کردن با رایانه ممکن است بعد از مدتی بسیار خسته کننده شود).

چگونه ایده ها را زنده می کنید؟

ما معمولاً فهرستی از ایده‌ها و پروژه‌هایی داریم که می‌خواهیم اجرا کنیم و هر هفته بحث می‌کنیم که کدام یک را باید اولویت‌بندی کنیم، اگر ایده‌ای را انتخاب کنیم، آن ایده را به وظایفی تبدیل می‌کنیم تا آن را زنده کنیم.

یکی از روندهایی که شما را هیجان زده می کند چیست؟

از آنجایی که من در کارآفرینی جرات کردم، می بینم که کیفیت بسیار مهم تر از کمیت است. زمانی که مردم می‌توانند 100 عکس در اینستاگرام منتشر کنند و 10 هزار فالوور داشته باشند، بسیاری از افراد حریص با فروش محصولات بی‌کیفیت درآمد کسب می کنند و این موضوع باعث بی اعتمادی بسیاری از مخاطبین می شود. بنابراین ما در شرکت خود ، چندین اکانت اینستاگرام راه اندازی کردیم تا علاوه براعتمادسازی، اطلاعات مفیدی با موضوعات مختلف دراختیار مخاطبان خود قراردهیم این موضوعات عبارتند از: تغییرات آب و هوایی، جنبش های اجتماعی، تغییر در آنچه می خوریم، کمک به دیگران برای تکامل و بسیاری موارد دیگر.

یکی از عادت های شما چیست که باعث می شود به عنوان یک کارآفرین بازدهی بیشتری داشته باشید؟

عادتی که معتقدم بیشترین بهره وری را در من ایجاد می کند استفاده از Trello است. این نرم افزار واقعاً به من کمک می کند تا همیشه وظایفم را پیش روی خود داشته باشم و دقیقاً بدانم چه کاری باید انجام دهم.

چه توصیه ای به افراد جوان تر از خود می کنید؟

به خودم می‌گفتم توقف کنم و بیشتر به آینده فکر کنم. گاهی اوقات آنقدر اقدام می کنم که فراموش می کنم کجا می روم. سریع رفتن، به اندازه رفتن ، در مسیر درست مهم است و من الان آن را یاد گرفته ام.

چیزی را به ما بگویید که درست است و تقریباً هیچ کس با شما موافق نیست.

توییتر هیچ هدفی جز دنبال کردن دونالد ترامپ ندارد.

به عنوان یک کارآفرین، تنها کاری که بارها و بارها انجام می دهید و به دیگران توصیه می کنید انجام دهند چیست؟

با شریک تجاری خود جلسه طوفان فکری آزاد داشته باشید.

یکی از استراتژی هایی که به شما در رشد کسب و کارتان کمک کرده است چیست؟

در ابتدا، هر ایده ای را که دارید امتحان کنید تا زمانی که چیزی را پیدا کنید که درآن موفق هستید.

شکستی که به عنوان یک کارآفرین داشتید چیست و چگونه بر آن غلبه کردید؟

من هیچ چیز را شکست نمی بینم زیرا خوشحالم که در جایی هستم که هستم. من فکر می کنم مهم نیست که شما شکست می خورید یا موفق می شوید، من هر روز شکست می خورم یا موفق می شوم و این مانع من نیست . من فقط می خواهم به بالا رفتن ادامه دهم.

یک ایده تجاری که مایلید به خوانندگان ما بدهید چیست؟

بنظرم فضای کاری خود را ایجاد کنید. من فکر می‌کنم شرکت‌های بزرگی مانند WeWork آنقدر که ما فکر می‌کنیم خوب نیستند، مردم خودشان می‌خواهند بخشی از فضای کار مشترک محلی باشند.

بهترین 100 دلاری که اخیرا خرج کرده اید چیست؟ چی و چرا؟

رفتن به جشنواره موسیقی یادمان باشد که زندگی یادآوری تمام لحظات خوب ماست.

یک نرم افزار یا وب سرویس چیست که به شما کمک می کند بهره وری داشته باشید؟

ما فهرستی از وظایف، کارهای تکرارپذیر، ایده‌ها، ابزارها و غیره داریم. راه‌های زیادی برای تطبیق آن با کسب‌وکارتان وجود دارد، اما داشتن چیزی مانند Trello یا Asana ضروری است.

تنها کتابی که توصیه می کنید جامعه ما باید بخواند چیست و چرا؟

توصیه می‌کنم فست‌لین میلیونر “The Millionaire Fastlane”را بخوانید زیرا واقعاً می خواهد از شما کارآفرین بسازد.

کتاب فست لین میلیونر

نقل قول مورد علاقه شما چیست؟

“زندگی ما در ابدیت طنین انداز است.”

نکات کلیدی:

  • با نرم افزارهایی مانند Trello سازماندهی کنید.
  • نقاط قوت خود را دریابید.
  • اقدام گسترده ای انجام دهید، دامنه فعالیت خودرا گسترش دهید.
  • هیچ چیز شکست نیست، فقط به بالا رفتن ادامه دهید.
  • همیشه ایده های جدیدی برای اجرا داشته باشید.

 

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر