معرفی کارآفرین نوجوان

Moziah Bridges مدیرعامل شرکت کروات وپاپیون هایMo’s Bows

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

بریجز که شرکت کراوات‌های خود در ممفیس را با مادرش ترامیکا موریس (Tramica Morris) اداره می‌کند، در ماه می قراردادی هفت رقمی و یک ساله با NBA ( لیگ بسکتبال آمریکا)  امضا کرد تا برای تمام 30 تیم بسکتبال حرفه‌ای پاپیون تولید کند. زمانی که از موزیا بریجز، بنیانگذار و مدیر عامل 15 ساله Mo’s Bows پرسیده شد که معامله او با NBA چگونه انجام شد، به گزارشگر گفت که لیگ به سراغ او رفته و” آنها به این نتیجه رسیدند که من یک مرد باحالی هستم که کراوات های جالبی می سازم”

عکس محصولاتmos bows
عکس محصولاتmos bows

یک فصل جدید برای این کارآفرین 15 ساله زمانی شروع شد که با حضور در برنامه تلویزیونی “Tank Shark” در سال 2013 به میلیون‌ها بیننده معرفی شدند. او تا زمانی که یادش می‌آمد ازکودکی علاقه و حس مثبتی نسبت به استایل ، مد وفشن داشت، مادربزرگش که یک خیاط بازنشسته بود، به او نحوه برش و دوخت پارچه را یاد داد. بنابراین، مادرش هم به او کمک کرد تا کسب‌وکاری را با دستسازه هایش ایجاد کند.

نقطه عطف زندگی این نوجوان کارآفرین زمانی در زندگیش رقم خورد که کوین اولری(Kevin O’Leary تاجر،نویسنده ،کارآفرین و مجری برنامه های تلویزیون) پیشنهادی ارائه کرد، اما دیموند جان (Daymond John تاجر ونویسنده آمریکایی و مدیرعامل شرکت پوشاک FUBU) که از پذیرش پیشنهاد خودداری کرده بود، گفت تا زمانی که قرارداد اولری را نپذیرد، موافقت می کند که به صورت رایگان مربی بریجز باشد. جان توضیح داد که با بریجز به عنوان پسری از یک مادر مجرد که کار می کند تا یک تجارت پوشاک در خارج از خانه شان بسازد، همذات پنداری می کند بنابراین دیموند جان پذیرفت که مربی و مشاورشغلی بریجز شود، او به قولش عمل کرد و درطول مسیر کارآفرینی به بریجز و مادرش مشاوره و راهنمایی های موثری می کرد که باعث پیشرفت و عامل درصدی بالایی از موفقیت آنها شد.

بریجز گفت: “او به من توصیه های خوبی می کند برای اینکه همیشه متواضع باشم و به برند خودم وفادار بمانم و مهمتر از همه، همیشه مراقب مادرم باشم.”

از زمان راه اندازی کسب و کار، بریجز طراح اصلی شرکت Mo’s Bows بوده است او در درجه اول طرح ها را طراحی می کند و بعد با یک طراح گرافیک داخلی کار می کند تا آنها را اصلاح کند، او نه ساله بود که شرکت را راه اندازی کرد، بنابراین مادرش اعداد و عملیات را مدیریت می کرد. اما با آشنایی و پیشرفت بریجز در بازار، مادرش او را در تصمیم گیری های خود گنجاند. مادرش می گوید: من پسرم را بیشتر وارد این فرآیند کردم، بنابراین وقتی می‌نشینم و حساب کتاب‌ها را انجام می‌دهم همه هزینه ها و درآمدها را به او نشان می‌دهم بنابراین او می‌تواند درک کند که چرا نمی‌تواند یک جفت کفش 300 دلاری تهیه کند. این مسئله هم یک دوره کوتاه در تجارت است و هم درسی برای بزرگ شدن.

از سال 2011، Mo’s Bows فروش 600 هزار دلاری را به ارمغان آورده است که نسبت به آخرین به روز رسانی در اوایل سال 2015، سه برابر افزایش یافته است. این شرکت اکنون علاوه بر بریجز و مادرش، هفت کارمند تمام وقت دارد . موریس می گوید که در این مرحله او و بریجز در حال کار بر روی دستیابی به قراردادهای بیشتر در مقیاس همکاری با NBA و همچنین توسعه بریج به عنوان یک رهبر تجاری هستند.

لوگو mos bows
لوگو mos bows

بریجز اولین سخنرانی خود را در سال 2011 اجرا کرد، اما در سال گذشته در یک مدار سخنرانی عمومی با تمرکز بر الهام بخشیدن به سایر بچه‌ها برای کارآفرین شدن قرار گرفت. او در سراسر ایالات متحده سخنرانی کرده است و اولین سخنرانی های خود را در خارج از کشور سال 2016 در آلمان و سال2017 در اسپانیا اجرا کرد و با الهام از آنچه که دیموند جان در مورد انفاق کردن به او آموخت، جنبه بشردوستانه Mo’s Bows را توسعه داد. او هر سال یک پاپیون درست می کند که تمام درآمد آن صرف یک خیریه می شود و همراه با مادرش اخیراً قراردادی را با بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود نهایی کردند.

هدف او این است که راه مربی خود دیموند جان را دنبال کند. بریجز گفت که توصیه دیموند جان را درمورد فروتنی همیشه در ذهن دارد اما ازطرفی سطح بالایی از اعتماد به نفس را نیز درخود دارد که می تواند دیدگاه ها و ایده های خود را به واقعیت تبدیل کند. در پایان اضافه کرد: “من فقط می خواهم در صنعت مد قدرتمند باشم و می خواهم لباس هایی بسازم که معمولی نیستند.”

بریجز در حال برنامه ریزی برای داشتن یک خط مد کامل در 20 سالگی است و می خواهد در مدرسه طراحی پارسونز(Parsons) در شهر نیویورک شرکت کند. او قبلاً شروع به اضافه کردن لباس‌ها و پوشاک جدید به Mo’s Bows کرده است، از جمله کراوات‌های گردن، مربع‌های جیبی، تی‌شرت و کلاه.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر