معرفی کارآفرین نوجوان

Allan Maman کارآفرین در حوزه تولید وفروش اسپینر

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

اگر زیر یک سنگ زندگی نمی کنید، احتمالاً یک یا دو فیجت اسپینر را دیده اید. آنها جدیدترین وسیله ای هستند که برای بهبود تمرکز و از بین بردن خستگی و استرس ساخته شده است و تا حدی توسط دو نوجوان از آرمونک، نیویورک ( Armonk, New York) محبوبیت یافتند.

آلن مامان (Allan Maman)  برای اولین بار از چاپگر سه بعدی مدرسه خود برای راه اندازی کسب و کارش استفاده کرد که صدها هزار دلار درآمد داشته است. همه چیز از آنجا شروع شد که آلن مامان، 17 ساله، از معلم فیزیک خود پرسید که آیا می تواند چیزی را به صورت سه بعدی چاپ کند. آن چیز یک فیجت اسپینر بود که قبلاً در فروشگاه اینترنتی Etsy موجود بود، اما ارسال و رسیدن آن زمانبر بود.

از آنجایی که آلن دارای ADHD (بیماری بیش فعالی و عدم تمرکز وتوجه) است و برای فیجت اسپینر بی تاب بود. پس از استفاده از نقشه های آنلاین و گذراندن درس های پرینتر سه بعدی و کسب اجازه از معلمش، این دانش آموز دبیرستان بایرام هیلز شروع به چاپ انبوه و فروش این اسباب بازی کرد.

آلن درمصاحبه هایش گفته هفته اولی که شروع به فروش آنها در مدرسه کردم، اسپینرها را به عنوان یک معجزه شناختم، به معنای واقعی کلمه همه بچه‌ها به سراغ من می‌آمدند و از من می‌خواستند که یکی را بگیرند. من مجبور بودم بعد از مدرسه تا ساعت 8 شب بمانم تا از تقاضای خود پیروی کنم. من با سرایداران دوست شدم و آنها در اتاق فیزیک را باز می گذاشتند تا بتوانم بدون توقف از چاپگر استفاده کنم.

بعد از مدتی، مدرسه او متوجه این فعالیت شد و مدیران به آلن گفتند که او اجازه استفاده از منابع مدرسه را برای محصول خود ندارد حتی او را به تعلیق تهدید کردند. با این حال، تا آن زمان، او پول کافی برای خرید چاپگر خود را به دست اورده بود.

عکس انواع فیجت اسپینر

آلن در نهایت با هم مدرسه ایش کوپر وایس (Cooper Weiss)، همکاری کرد و با هم تجارت شان را به صورت آنلاین راه اندازی کردند. آنها در حال حاضر محصول خود را درکارخانه ای در بروکلین به صورت انبوه تولید می کنند و در آخر هفته ها، پوسته های چاپ شده سه بعدی را برای ساخت و ارسال به خانه کوپر می برند و درآنجا خودشان مونتاژ می کنند. آلن همچین گفته است ما نمی‌توانستیم بدون دسترسی به اولین چاپگر، این کسب‌وکار را تأسیس کنیم، زیرا این چاپگر رایگان بود به همین دلیل، آن دو یک چاپگر سه بعدی به دبیرستان خود اهدا کردند و در این مورد آلن گفت”خوب است که بدانم شاید بچه دیگری مثل من وجود داشته باشد که بتواند از این موقعیت برای دستیابی به نوعی موفقیت استفاده کند.” بعد از اتمام دبیرستان آلن به مدت یک سال به تحصیل در کالج محلی فکر می کند و کوپر به دانشگاه میشیگان ( University of Michigan) می رود.

تا سال2017 کسب و کار آن دو کارآفرین نوجوان حدود 350000 دلار فروش داشته است. اینستاگرام آنها بیش از 160000 دنبال کننده دارد و آنها اسپینرها را به 50 ایالت و 30 کشور مختلف ارسال کرده اند.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر