معرفی کارآفرین نوجوان

Tehzeeb Lalani مشاور تغذیه و بنیانگذار Scale Beyond Scale

زمان تقریبی مطالعه: 10 دقیقه

تهذیب لالانی یک کارآفرین جوان و پویا با مدرک تغذیه بالینی و مطالعات غذایی از دانشگاه نیویورک است. او صاحب یک سرویس مشاوره بهداشتی و تغذیه در بمبئی به نام مقیاس فراتر از مقیاس (SBS) است که در آن به مشتریان خود کمک می کند تا فراتر از ترازو نگاه کنند و آنها را در انبوهی از مشکلات سلامتی راهنمایی می کند – از دیابت گرفته تا بیماری قلبی . او تا سال2019  بیش از 300 مشتری را از همه اقشار ویزیت کرده بود. در سال 2016، او یک برنامه درسی فشرده، تجربی و 6 هفته‌ای را برای متخصصان تغذیه و رژیم‌شناسان طراحی کرد که می‌خواهند تمرین خصوصی خود را شروع کرده و متعاقباً افزایش دهند. بیش از 80 دانش آموز تا کنون از این برنامه فارغ التحصیل شده اند و به ایجاد کسب و کارهای موفق تغذیه ای ادامه داده اند.

او به عنوان نویسنده مهمان با مجلاتی مانند Home and Happiness، The Active Times، The Free Press Journal، Health Me Up، Diabetes Health، HealthBiz و B Positive همکاری می کند. او همچنین درشبکه های  Zee Business، Care World TV حضور داشته است و در رادیو All India، The Economic Times و The Mid-Day فعالیت های کوتاهی انجام داده است. وقتی کار نمی‌کند، صحبت نمی‌کند، می‌نویسد یا آخرین روندهای سلامتی را مطالعه می‌کند، سفر می‌کند، یوگا انجام می‌دهد، کارهای اجتماعی انجام می‌دهد، مطالعه می‌کند و به زبان فرانسوی روان صحبت می‌کند، درباره مزایای بیدار شدن در ساعت 4:30 صبح غر می‌زند و در آزمایش‌های ساده آشپزی خانگی شرکت می‌کند. تهذیب ریزه اندام، زیبا، متین و بسیار پرشوراست.

ایده Scale Beyond Scale از کجا آمد؟

پس از دریافت مدرک بالینی تغذیه و مطالعات غذایی از نیویورک، به کشور خود هند بازگشتم. من مطمئن بودم که می‌خواهم به مردم در مورد سلامتی و سبک زندگی‌شان کمک کنم. در دانشگاه دائماً به من می گفتند که به آسان شدن “تغییر سبک زندگی” کمک کنم. بعد از چند بیمار اولم – بالاخره فهمیدم مشکل این بود که مردم بیش از حد بر برنامه‌های کوتاه‌مدت متمرکز بودند تا نتیجه‌ای کوتاه‌مدت دریافت کنند. علاوه بر این، تمرکز زیادی برروی عدد ترازو وجود داشت. وقتی مردم 100 گرم وزن کم کردند – جشن گرفتند و وقتی 75 گرم وزن اضافه کردند – وحشت کردند. من می خواستم نقش کوچکی در تغییر و اصلاح این تصور داشته باشم. این چیزی است که باعث شد سازمان من به وجود آید – مقیاس فراتر از ترازو (جایی که ما مقیاس می کنیم یا فراتر از عدد روی ترازو می نگریم). هرکسی که تصمیم به همکاری با من می‌کند، در همان ابتدا می‌داند که ما صرفاً روی «کاهش وزن» تمرکز نخواهیم کرد. در عوض، ما روی رفتارهایی کار می کنیم که به یک سبک زندگی سالم در طول زندگی تبدیل می شود.

عکس مکمل مشاوره تغذیه
عکس مکمل مشاوره تغذیه

روز معمولی شما چگونه به نظر می رسد و چگونه آن را سازنده می کنید؟

من عاشق اینم که هر روز آنقدر متفاوت است که می توانم آن را آنطور که دوست دارم طراحی کنم. یک روز معمولی از ساعت 4:45 صبح با مدیتیشن صبحگاهی شروع می شود. تا ساعت 6:30 صبح برای خودم صبحانه درست می کنم و تا حدود ساعت 7 صبح آهسته و با آرامش صبحانه و چایم را می خورم. ساعت بعدی به طوفان فکری، کار خلاقانه، مرور ایمیل و پاسخ دادن، برنامه ریزی قرار ملاقات ها، پیگیری افراد، واگذاری وظایف به تیمم و غیره اختصاص دارد. همچنین دوست دارم که تعیین تکلیف و پیگیری را خیلی زود انجام دهم تا افراد بتوانند به محض شروع روز کاری به اتنجام وظایف شان بپردازند و منتظر نباشند تا من کار را به آنها محول کنم. تا ساعت 8:00 صبح این امور طول می کشد بعداز آن آماده می شوم و برای کلاس یوگا که حدود 75 دقیقه است می روم. وقتی برگشتم تا حدود ساعت 5 بعدازظهربه پاسخ دادن به تماس ها، حل مشکل، شرکت در جلسات مجازی یا حضوری، اطمینان از به روز بودن نمودارهای بیماران و غیره می گذرد..

چگونه ایده ها را زنده می کنید؟

درست همانطور که ممکن است برای اکثر مردم اینطور باشد، ایده های من در مواقع عجیبی به ذهنم می رسد. زیر دوش، در حین گفتگو با یکی از دوستانم، وقتی دارم قدم می زنم، در حالی که به غروب خورشید خیره می شوم، در حین بازی سودوکو، در حین خواندن چیزی، وقتی متوجه چیزی در محیط خود می شوم که خودنمایی می کند، در تعطیلات وقتی که من به خودم قول داده ام که کار نخواهم کرد، در آن مرحله که تقریباً خوابم اما نه کاملاً .ایده‌ها همه جا هستند، لزوماً مجبور نیستم برای یافتن آنها خیلی سخت کار کنم. با این حال، آنچه بسیار چالش برانگیز است، عملی شدن آنهاست. برای انجام این کار، دو تاکتیک برای من مؤثرتر بوده است، یک دوست پاسخگو و تعیین دقیق و پایبندی به تاریخ شروع وپایان آن ایده است.

یکی از روندهایی که شما را هیجان زده می کند چیست؟

من واقعاً هیجان‌زده هستم که مردم بالاخره از نگرانی در مورد کاهش وزن بر اساس عددهای ترازو دور می‌شوند و واقعاً سعی می‌کنند بهتر غذا بخورند و برای سلامتی و زندگی‌شان تناسب اندام داشته باشند.به شوخی و عاشقانه آن را صدا کنم – عقل بیشتر، غرور کمتر!

یکی از عادت های شما چیست که باعث می شود به عنوان یک کارآفرین بازدهی بیشتری داشته باشید؟

انتخاب یکی از آنها سخت است، بنابراین 3 مورد برتر من در اینجا آمده است:

 1. بیدارشدن صبح زود
 2.  تمرین یوگا
 3. تمایل به انعطاف پذیری – گاهی اوقات بعدازظهر زمانی که کسل هستم کار را تعطیل می کنم وکار سرگرم کننده ی دیگری انجام می دهم مانند خواندن کتاب، ماساژ گرفتن، ملاقات با یک دوست برای قهوه و سپس تا آخر شب کار.

چه توصیه ای به افراد جوان تر از خود می کنید؟

لحظاتی را خواهید داشت که احساس می کنید یک متقلب یا وانمود کننده هستید. اشکالی ندارد – به هر حال به انجام کاری که انجام می دهید ادامه دهید. از درخواست کمک نترسید. از نه گفتن نترسید. گاهی اوقات شرایط بهتر می شود، سپس بدتر می شود، سپس بسیار بدتر می شود، بعدازآن بسیار بهتر می شود ویا اصلا ممکن است در جهت دیگری حرکت کند. شما همیشه نمی توانید پیش بینی کنید که اوضاع چگونه پیش می رود. پس کاری را انجام دهید که درجهت رشد شماست.

چیزی را به ما بگویید که درست است و تقریباً هیچ کس با شما موافق نیست.

دوش گرفتن روزانه برای شما خوب نیست زیرا باکتری های طبیعی بدن شما را از بین می برد.

کربوهیدرات های پیچیده برای شما خوب هستند آنها یک درشت مغذی هستند که بدن شما برای چندین عملکرد به آن نیاز دارد. ممنوعیت کلی، شما را تحریک پذیر و با کمبود مواد مغذی زیادی روبرو می کند.

به عنوان یک کارآفرین، تنها کاری که بارها و بارها انجام می دهید و به دیگران توصیه می کنید انجام دهند چیست؟

اشتباه کن، شکست بخور، دوباره تلاش کن.

یکی از استراتژی هایی که به شما در رشد کسب و کارتان کمک کرده است چیست؟

بیرون آمدن در مقابل مردم واقعی و صحبت در مورد کاری که انجام می دهم. تضمین 110درصدی دادن من به هر بیمار نیز به ایجاد اعتماد و حسن نیت کمک کرده است و بدون نیاز به درخواست من، ارجاعات را خریداری کرده است.

شکستی که به عنوان یک کارآفرین داشتید چیست و چگونه بر آن غلبه کردید؟

درست مانند بسیاری از کارآفرینان، من احتمالاً بیش از 50 شکست داشته ام. شکست مورد علاقه من احتمالاً زمانی است که متوجه شدم تنها کاری که واقعاً انجام می دهم کار با بیماران و مشاوره با آنها است. اگرچه این همان کاری است که من همیشه می خواستم انجام دهم – متوجه شدم که یک منبع درآمد تنها یک پیشنهاد خطرناک است. این باعث شد که شرکت دومی را با یکی از دوستانم بسازم و اخیراً انگیزه ایجاد یک دوره آنلاین را به من داد.

یک ایده تجاری که مایلید به خوانندگان ما بدهید چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، ایده ها فراوان هستند. در اینجا 3 مورد برتر است:

 1. یک میان وعده خانگی و سرویس تحویل غذای سالم
 2. ارتباط با یک کشاورز محلی و مدیریت تجربیات کشاورزی آخر هفته و غذا برای مردم شهری
 3. استراحتگاه های سلامتی آخر هفته

بهترین 100 دلاری که اخیرا خرج کرده اید چیست؟ و چرا؟

من هر ماه 2-3 کتاب جدید می خرم. همیشه به این موضوع به عنوان یک سرمایه گذاری در مقابل هزینه نگاه می کنم و با توجه به دانشی که از هر کتاب می آموزم، واقعاً یک سرمایه گذاری است. کلاس های یوگا من همچنین سرمایه گذاری خوبی برای سلامت جسمی و روحی من است.

یک نرم افزار یا وب سرویس چیست که به شما کمک می کند بهره وری داشته باشید؟

Google Calendar – من جلسات خود را هفته‌ها، اگر نه ماه‌ها قبل، برنامه‌ریزی می‌کنم. این به من کمک می کند زمانم را به خوبی برنامه ریزی کنم و سازنده باشم.

تنها کتابی که توصیه می کنید جامعه ما باید بخواند چیست و چرا؟

اسب تاریک (The Dark Horse)- دستیابی به موفقیت از طریق پیگیری تحقق – نوشته تاد رز و اوگی اوگاس(Todd Rose and Ogi Ogas). این کتاب موفقیت‌آمیزهایی را برجسته می‌کند که مسیری غیرمتعارف برای موفقیت داشته‌اند – بسیار شبیه به سفرهای کارآفرینی.

عکس کتاب اسب تاریکی
عکس کتاب اسب تاریکی

نقل قول مورد علاقه شما چیست؟

“وقتی به آنجا رسیدید – آنجا دیگر وجود ندارد” – گرترود استاین

P.S. در افشای کامل، فکر می‌کنم او آن را در زمینه‌ای متفاوت گفته است، اما روشی که من آن را می‌بینم زمانی است که به هدفی می‌رسی – متوجه می‌شوی که اکنون مشتاق هدف دیگری برای خودت هستی.

نکات  کلیدی:

 • یک مراسم روزانه داشته باشید زیرا به شما کمک می کند تا خود را متمرکز کنید و خود را ثابت کنید. این تضمین می کند که شما خوشحال و سازنده هستید.
 • گفتن به مردم درباره ایده خود و اینکه چه زمانی آن را به واقعیت تبدیل خواهید کرد، راهی عالی برای اطمینان از مسئولیت پذیری خود است.
 • لحظاتی خواهید داشت که احساس می کنید یک فریبکار هستید. اشکالی ندارد – به هر حال به انجام کاری که انجام می دهید ادامه دهید.
 • اشتباه کن، شکست بخور، دوباره تلاش کن.
 • وقتی به هدفی رسیدید – متوجه می شوید که اکنون مشتاق هدف دیگری هستید.
62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر