معرفی کارآفرین نوجوان

Abhas Suman تهیه کننده مستقل موسیقی  

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

ابهاس سومان تهیه کننده موسیقی اهل کشورهند از سنین پایین شروع به کار کرد به صورتی که شناسه گواهی حق چاپ خود را قبل از دریافت کارت شناسایی رای خود در سن 17 سالگی دریافت کرد. او توسط هنرمندان بسیاری مانند  ماژوک (MAVJAK ) و مایک واترز (  Mike Waters) و شرکت  KSHMR “Dharma Worldwide  حمایت و راهنمایی می شد. این نوجوان موفق اولین آهنگ خود را سال2019 منتشر کرد. همچنین دو آهنگ را برای شرکت هلندی RadioWave تنظیم کرد. ابهاس در شهر کوچکی به نام کودرما (Koderma) در جارکند (Jharkhand) هند بزرگ شد و دبیرستان را سال2019 در شهر پاتنا (Patna) به پایان رساند و برای فارغ التحصیلی به دهلی نو نقل مکان کرد.

ایده شرکت شما از کجا آمد؟

من شروع به استفاده از نرم‌افزارهای مبتنی بر ایستگاه کاری صوتی دیجیتال کردم، زیرا کنجکاو بودم بدانم تولیدکنندگان چگونه بدون استفاده از هیچ ابزار موسیقی، موسیقی می‌سازند. بعد از 4 سال یادگیری و تولید، هزاران فایل صوتی که خودم ساخته بودم و روی دسکتاپم قرار داشت؛ برخی خوب بودند و برخی نه. بعداً متوجه شدم که آن‌ها باید توسط کسی شنیده شوند. ازطرفی این را نیزمتوجه شدم هر که هستید یک هنرمند، یک خواننده، یک رقصنده یا یک عکاس و هر کاری که انجام می‌دهید، کار شما باید در معرض دید قرار گیرد. طبق نظر بنده ، یک هنرمند خوب شامل 30 درصد مهارت در رشته خود و 70 درصد مهارت در نمایش هنر خود به دنیا است. بنابراین من شروع به ارسال آن آهنگ ها برای شرکت های مختلفی کردم و خیلی سریع توسط یک شرکت برای انتشار انتخاب شدم.

روز معمولی شما چگونه به نظر می رسد و چگونه آن را سازنده می‌کنید؟

به‌طور کلی روز را با نگاه کردن به ایمیل ها و پاسخ دادن یا تکمیل هر کار فوری یا معوقه شروع می‌کنم سپس فهرستی از کارها را روی دسکتاپ خود قرار می‌دهم و به لیست پخش موسیقی آرامش‌بخش اپلیکیشن Spotify  موج “for you ” گوش می‌دهم تا مغزم را خنک و سرحال نگه دارم. این موضوع زمانی که شما آهنگساز هستید، بسیار مهم است. 

من نمی توانم لپ تاپم را همه جا برای ساخت موسیقی حمل کنم، بنابراین ایده هایم را در MiDis روی موبایلم ضبط می‌کنم و بعداً آن را به لپ تاپم منتقل می‌کنم و به کارم ادامه می‌دهم. اینگونه است که سعی می‌کنم روزم را مثمر ثمر و مفید پیش برم.

* MiDis : یک پروتکل است که برای ضبط و پخش موسیقی بر روی سینت سایزرهای دیجیتالی طراحی شده است که توسط بسیاری از کارت های صوتی شخصی پشتیبانی می شود.

چگونه ایده ها را زنده می‌کنید؟

شما هرگز نمی دانید ایده یک ملودی خوب چه زمانی به ذهن تان خواهد رسید. من شنیده ام که بسیاری از تهیه کنندگان همین مشکل را دارند. گاهی اوقات نیمه شب بیدار می شوم تا بتوانم ایده ام را ثبت کنم . هر وقت ملودی به ذهنم می رسد، آن را با آوازم در گوشی خود ضبط می‌کنم و در زمان کار با استفاده از آلات موسیقی دیجیتال آن را تنظیم می‌کنم. به این صورت که آوازم را با پیانو رول جایگزین می‌کنم و سازهای مناسبی را نیز روی آن اضافه می‌کنم، سپس به تدریج ایده شروع به زنده شدن می‌کند.

یکی از روندهایی که شما را هیجان زده می‌کند چیست؟

دیجیتالی شدن هند به حد انفجار رسیده است. میلیون‌ها نفر به‌طور ناگهانی آنلاین می‌شوند که حتی زمانی از چیستی اینترنت آگاه نبودند؟ این به معنی افزایش مخاطب محتوای آنلاین است که به ایجاد و گسترش استفاده از محتوای دیجیتال کمک زیادی کرد. می‌توانید نمونه‌ای از دی جی‌ها را در هند مانند NUCLEYA (تهیه‌کننده موسیقی الکترونیک هندی) ببینید. 

بودند افرادی که به‌عنوان یک دی جی در سال 1998 شروع به کارکردند اما این حرفه مخاطبان خود را در سال 2009 جذب کرد. چرا این‌قدر تأخیر داشت؟ چون هنرمندان برای جذب مخاطب به شرکت‌ها وابسته بودند. اما اکنون این شرایط تغییر کرده است، هنرمندان مستقل موسیقی اکنون به‌سرعت در حال ظهور هستند.

در حال حاضر من می‌دانم که RITVIZ (خواننده، ترانه‌سرا، نوازنده الکترونیکی و تهیه‌کننده موسیقی) یک هنرمند مستقل از کشور هند است.

یکی از عادت‌های شما چیست که باعث می‌شود به‌عنوان یک کارآفرین بازدهی بیشتری داشته باشید؟

یافتن راه‌حل و صرف زمان بیشتر برای توسعه شبکه‌ای با هنرمندان سراسر جهان 

چه توصیه‌ای به افراد جوان‌تر از خود می‌کنید؟

من چیزی در مورد تئوری موسیقی نمی‌دانستم. ساختن موسیقی بدون آن بسیار دشوار است. من هرروز زمان زیادی را صرف یادگیری اصول تئوری موسیقی می‌کنم. اما هنوز تمرین نیاز دارم. احتمالاً به  افراد جوان‌تر از خود توصیه می‌کنم که در کلاس‌های موسیقی شرکت کنند و تئوری موسیقی را بیاموزند. من بعداً متوجه شدم که رسیدن به موفقیت از مطالعه و تجربه حاصل می‌شود و اگر اشتباه نکنیم، تجربه به دست نمی‌آید.

چیزی را به ما بگویید که درست است و تقریباً هیچ‌کس با شما موافق نیست؟

تولید موسیقی فرآیندی طولانی و زمان‌بر است. حدود 6 ماه طول کشید تا اولین نمونه آهنگ ام را کامل کنم.  بااین‌حال، این کار تنها به مدت  1 دقیقه و 30 ثانیه است، زیرا لایه‌های زیادی در آهنگ وجود دارد و من به‌تنهایی همه کارها را از تنظیم تا میکس و مسترینگ انجام می‌دادم. در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفتم و همچنان در حال یادگیری هستم. من هنوز همه‌چیز را به‌تنهایی انجام می‌دهم، این دلیلی است که انتشار من به تأخیر می‌افتد.

به‌عنوان یک کارآفرین، تنها کاری که بارها و بارها انجام می‌دهید و به دیگران توصیه می‌کنید انجام دهند چیست؟

به افرادی که کار شما را دوست ندارند فکر نکنید، به افرادی فکر کنید که کار شما را دوست دارند

یکی از استراتژی‌هایی که به شما در رشد کسب‌وکارتان کمک کرده است چیست؟

آزمون‌ و خطا و در نتیجه تجربه و کشف

شکستی که به‌عنوان یک کارآفرین داشتید چیست و چگونه بر آن غلبه کردید؟

من به‌طور تصادفی یک پوشه را حذف کردم که شامل14 پروژه‌ای بود که روی آن‌ها بسیار کارکرده بودم . در ابتدا احساس می‌کردم چیز بسیار مهمی را از دست‌ داده‌ام. اما، بعداً متوجه شدم که مهارت‌های زیادی را در حین کار بر روی آن پروژه‌ها به دست آورده‌ام که می‌توانم آن‌ها را در پروژه‌های دیگرم پیاده‌سازی کنم.

یک ایده تجاری که مایلید به خوانندگان ما بدهید چیست؟

عاشق غذا هستم، به نظرم هنر آشپزی بسیار جذاب است و ایده جذاب‌تر این است که رستورانی غذاهای خیابانی از تمام نقاط کشور را زیر یک سقف عرضه کند  از «لیتی» بیهار تا «وادا پاو» بمبئی .

بهترین 100 دلاری که اخیراً خرج کرده‌اید چیست؟ چی و چرا؟

فعلاً یادم نیست اما من یک ماه پیش برای سه‌پایه جدیدم چند دلار خرج کردم. من به آن برای پرتره‌های سلفی و عکس‌هایی با نوردهی طولانی نیاز داشتم.

یک نرم‌افزار یا وب‌سرویس که به شما کمک می‌کند بهره‌وری داشته باشید چیست ؟

نرم‌افزار – “FL Studio”، “Abelton”، “Audacity”.

از برنامه لیست (Lists app) و برگه‌های یادداشت‌های چسب‌دار نیز زیاد استفاده می‌کنم.

تنها کتابی که توصیه می‌کنید جامعه ما باید بخواند چیست و چرا؟

راستش من زیاد اهل مطالعه نیستم. اما من عادت به خواندن کتاب‌هایی که به رشد شخصیت کمک زیادی می‌کند، دارم.

نقل‌قول موردعلاقه شما چیست؟

“شما همیشه با انگیزه نخواهید بود ، بنابراین باید نظم و انضباط را یاد بگیرید.”

نکات کلیدی

  • اشتباه کن، شکست بخور، دوباره تلاش کن.
  • زمان مناسب برای شروع همه‌چیز وجود دارد، آن زمان اکنون است. نه فردا 
  • لحظاتی خواهید داشت که احساس می‌کنید یک فریبکار هستید. اشکالی ندارد – به هر حال به انجام کاری که انجام می‌دهید، ادامه دهید.
62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر