معرفی کارآفرین نوجوان

Alisha Chocha مدیرعامل شرکت Roam often تولیدکننده کیف های مسافرتی جواهرات

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

آلیشا چوچا با بیش از یک دهه فعالیت در صنعت بازاریابی، فعالیت در بخش کارآفرینی خود را چند سال پیش با یکی از بنیانگذاران Your Marketing People، (یک آژانس بازاریابی دیجیتال ) آغاز کرد و به همراه همکارش، Roam Often را راه‌اندازی کردند (یک برند تجارت الکترونیک در سفر و سبک زندگی که به فروش کیف‌های مسافرتی برای جواهرات می‌پردازد).  پس از شروع امیدوارکننده این برند پس از چند ماه از گذشت آن، آلیشا مصیبت های واقعی کارآفرین بودن را تجربه کرد، زیرا آنها یک برند مسافرتی را در زمان بد یعنی مصادف با شروع ویروس کرونا راه اندازی کردند.

ایده Roam Often از کجا آمد؟

سه عدد گردنبند درهم. من اغلب سفر می کنم و از باز کردن گردنبندهای درهم گره خورده در طول سفر خسته شده بودم. در نهایت، من به دنبال یک کیف مسافرتی جواهرات گشتم و از چیزی که در آن زمان در بازار یافتم کاملاً ناامید شدم. من گزینه های کاربردی و مد روز می خواستم. و اینجا بود که ایده Roam Often به وجود آمد.

روز معمولی شما چگونه به نظر می رسد و چگونه آن را سازنده می کنید؟

در حال حاضر، ما در آغاز کار خود هستیم. بنابراین روز معمول من شامل صحبت با فروشندگان، پاسخ به سوالات مشتریان، به روز رسانی وب سایت و مدیریت کانال های بازاریابی مانند فیس بوک و اینستاگرام است.

چگونه ایده ها را زنده می کنید؟

همیشه در حال حرکت باشید با چیزهای کوچک از ریل خارج نشوید، فقط به حرکت رو به جلو ادامه دهید و وقتی با مانعی روبرو شدید که نمی توانید آن را به تنهایی انجام دهید، کمک بخواهید. من با دیگر صاحبان مشاغل تجارت الکترونیک ارتباط برقرار کرده ام تا از آنها بپرسم که چگونه این یا آن را انجام می دهند، مانند سؤالاتی در مورد مالیات فروش، تعرفه ها و غیره و بسیار کمک کرده است.

یکی از روندهایی که شما را هیجان زده می کند چیست؟

همه عاشق به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت سفر خود به صورت آنلاین و با عکس های زیبا در شبکه های اجتماعی هستند. دیدن اینکه پرونده سفرکارآفرینی ما به کجا می رود و چه بخشی از این ماجراجویی بزرگ هستیم، بسیار جالب است!

یکی از عادت های شما چیست که باعث می شود به عنوان یک کارآفرین بازدهی بیشتری داشته باشید؟

من همیشه در حال انجام وظیفه هستم و روزانه چک لیست ایجاد می کنم. من کارهای بزرگ و کوچک و همه چیزهای بین این دو را شرح خواهم داد تا در مسیر و انگیزه خود باشم. من متوجه شده ام که اگر یک پروژه بزرگ ایجاد کنید، زود ناامید خواهید شد و احتمال بیشتری برای رها کردن آن خواهید داشت. بهتر است یک پروژه بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید. به این ترتیب، وقتی کار کوچک را پشت سر کار کوچک انجام می دهید، انگیزه و هیجان پیدا می کنید و سپس، یک روز می بینید که بله شما آن را کامل کردید!

چه توصیه ای به افراد جوان مانند خود می کنید؟

برای خود و کارتان ارزش قائل باشید. من فکر می کنم به ویژه برای خانم ها پرداختی های خیلی کمی به نسبت کاری که انجام می دهند در نظر گرفته می شود و این ارزش گذاری های کم به طور معمول در جامعه اتفاق می افتد بنابراین باید افزایش تقاضا صورت گیرد یا کارهایی انجام دهیم تا قیمت هایی که باید اعمال شود. در هر حال این موضوع باید متوقف شود!

چیزی را به ما بگویید که درست است و تقریباً هیچ کس با شما موافق نیست.

من کامل هستم☺

به عنوان یک کارآفرین، تنها کاری که بارها و بارها انجام می دهید و به دیگران توصیه می کنید انجام دهند چیست؟

قبل از اینکه وارد بازار شوید، در مورد بازار تحقیق کنید و مشخص کنید که آیا این بازار برای شما سودآور خواهد بود یا خیر. وارد یک کسب و کار تجارت الکترونیک شوید. اگر دقت لازم را انجام ندهید، ممکن است پول زیادی از دست بدهید.

یکی از استراتژی هایی که به شما در رشد کسب و کارتان کمک کرده است چیست؟

روی ویدیو و بازاریابی فیس بوک/اینستاگرام سرمایه گذاری کنید – این دو با هم بسیار خوب هستند. ویدئو به خریداران نگاهی به نحوه استفاده از محصول شما می‌دهد و به طور کلی احساس و سبک زندگی را منتقل می‌کند. سپس از آن ویدئو در فیس بوک و اینستاگرام استفاده کنید تا خود را به مخاطبین هدفی که دوست دارند محصول شما را بخرند معرفی کنید. اگر به طور موثر انجام شود، باید شاهد ورود فروش باشید.

شکستی که به عنوان یک کارآفرین داشتید چیست و چگونه بر آن غلبه کردید؟

خوب، ما در حال عبور از آن هستیم. ویروس کرونا صنعت سفر را نابود کرده است، بنابراین احتمالاً بدترین زمان برای راه اندازی یک برند مسافرتی است. اما ما در حال عبور از آن هستیم و از این زمان برای ایجاد محصولات جدید استفاده خواهیم کرد و امیدواریم پس از ویروس، رونق واقعی برای صنعت سفر به وجود بیاید.

یک ایده تجاری که مایلید به خوانندگان ما بدهید چیست؟

من احساس می‌کنم خواب زمان بسیار مهمی برای کارآفرینان است و دوست دارم محصولات بیشتری را ببینم که به شما کمک می‌کند راحت‌تر بخوابید و از درد کمر و گردن در صبح جلوگیری کنید. من محصولات زیادی را امتحان کردم اما هیچ کدام کمکی نکردند.

بهترین 100 دلاری که اخیرا خرج کرده اید چیست؟ چی و چرا؟

استخدام یک فیلمبردار برای نیم روز برای فیلمبرداری ویدیوهای YouTube ، ویدئوها به رتبه‌بندی ما کمک می‌کنند و ارزشی برای مشتریان ما فراهم می‌کنند.

یک نرم افزار یا وب سرویس چیست که به شما کمک می کند بهره وری داشته باشید؟

من اغلب از Asana برای مدیریت کار برای کل تیم استفاده می کنم، اما صادقانه بگویم که Gmail Tasks برای ادامه کار عالی است. من فقط تمام کارهایم را آنجا اضافه می کنم و آنها را در طول روز علامت می زنم.

تنها کتابی که توصیه می کنید جامعه ما باید بخواند چیست و چرا؟

هفته کاری 4 ساعته توسط تیم فریس. زندگی شما را عوض خواهد کرد.

نقل قول مورد علاقه شما چیست؟

“این نیز خواهد گذشت” – به نظر می رسد مربوط به شرایط اقتصادی امروز است. اما همیشه به من کمک کرده تا از راه‌های سخت عبور کنم و امیدوار باشم که زمان‌های بهتر نزدیک است.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر