معرفی کارآفرین نوجوان

Alina Morse بنیانگذار و مدیرعامل شرکت آبنبات چوبی Zolli Candy

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

وقتی آلینا 7 ساله بود، از پیشنهاد شانسی یک آبنبات چوبی از عابر بانک الهام گرفت تا آبنبات چوبی درست کند که برای دندان های شما مفید است. او با Zollipops به موفقیت شیرینی که ساخت یک آب نبات چوبی 100% طبیعی، وگان و بدون قند بود، رسید و آن را در سال 2014 وارد بازار کرد. آلینا از آن زمان محصولات آب نباتی خود را افزایش داده بطوری که شامل انواع خوراکی های دوستدار دندان از جمله تافی، آدامس، و انواع کارامل هاست. شرکت او، Zolli Candy، به یک شرکت چند میلیون دلاری تبدیل شده و در فهرست سالانه شرکت‌های خصوصی با سریع‌ترین رشد در کشور قرار گرفته است.

عکس محصولات آلینا مورس
عکس محصولات آلینا مورس

مختصری ازداستان کسب و کار آلینا:

وقتی آلینا مورس هفت ساله بود، با پدرش به بانک رفت و عابر به او یک آبنبات چوبی تعارف کرد. در حالی که او واقعاً می خواست بپذیرد، والدینش همیشه به او می گفتند که آب نبات برای دندان هایش مضر است.بنابراین او از پدرش پرسید: “چرا نمی توانیم آبنبات چوبی درست کنیم که واقعاً برای دندان ها مفید باشد؟” و در آن لحظه ایده Zollipops® متولد شد!

آلینا و پدرش با هم شروع به تهیه خوراکی های خوشمزه آبنبات چوبی کردند که در واقع برای دندان ها مفید بود. در سال 2014، اولین خوراکی Zollipops در قفسه ها عرضه شد: یک آب نبات گیاهی خوشمزه، کاملا طبیعی و بدون شکر. آلینا به عنوان “دختر آب نبات چوبی” شناخته شد.

انتخاب نام شرکت هم کاملا اتفاقی بود به این صورت که خواهر کوچک‌تر آلینا، لولا مورس، زمانی که سعی کرد یکی از موادی که برای دندان‌ها مناسب است را تلفظ کند، نام Zollipops را به ذهنش رساند. آلینا به دنبال یک نام جذاب بود، لولا گفت “Zollipops”  آالینا و بقیه هم ازاین اسم خوششان آمد.

عکس شرکت آلینا مورس
عکس کارآفرین 13 ساله آلینا مورس

امروزه محصولات متنوع ZolliCandy – Zollipops®، Zolli® Drops، و Zaffi® Taffy – در خرده‌فروشان در همه جا فروخته می‌شود و پرفروش‌ترین آب نبات بدون قند و سالم در ایالات متحده است.

آدرس سایت آبنبات های آلینا :www.shop.zollipops.com

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر