معرفی کارآفرین نوجوان

Matt Billngton مدیر عامل شرکت دسرهای منجمدغیرلبنی Olelei

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

مت بیلنگتون یک غذای منجمد جدید به نام  Al Ice را وارد بازار کرد که کاملا بستنی نیست و طعم آن به شیرینی شربت نیست. بستنی شیر بادام کشف افکار سه دانش آموز دبیرستان هندرسون است که شکافی را در بازار دسرهای منجمد غیر لبنی مشاهده کردند. همه چیز در سال 2015 شروع شد، زمانی که این سه نفر روی یک پروژه گروهی مدرسه کار می کردند و به عنوان تیم اوللی وارد طرح شرکت جوان بنیاد شیر شدند.

عکس مت بیلنگتون و شرکا
عکس مت بیلنگتون و شرکا

این ابتکار یک برنامه تجربی برای دانش آموزان سال 12 ام و 13 ام برای راه اندازی و اجرای یک تجارت واقعی بود.  هر شرکتی یک محصول یا خدمات منحصر به فردی برای ورود به بازار ایجاد می کند. اولین محصول Olelei ماست بادام بود، ایده ای که برای آنها مقام سوم را در جوایز Young Enterprise 2015 به ارمغان آورد.یک سال بعد آنها دامنه محصولاتشان را گسترش دادند تا Al Ice و Al Milk را در بر گیرند.

محصولات olelei
محصولات olelei

مت بیلینگتون، مدیر اجرایی 17 ساله این شرکت، می گوید که تیم بعد از تحقیقات میدانی در بازار به این نتیجه رسید که محصولات بستنی نارگیل و شیر سویا زیادی در بازار وجود دارد، اما هیچ محصولی که از شیر بادام استفاده کند دربازار موجود نبود بنابراین به Al Ice دست یافتند. محصول جدید مقام دوم را در جوایز شرکت جوان 2016 به دست آورد. اوللی همچنین در این مراسم جایزه برتری مردم اقیانوس آرام در تجارت را دریافت کرد.

محصولات شرکتolelei
محصولات شرکتolelei

Al Iceدر ماه دسامبر در فروشگاه های Farro Fresh Auckland در سراسر منطقه معرفی شد. بیلینگتون می گوید هر ظرف 500 میلی لیتری حدود 100 گرم بادام دارد. اکثر آجیل ها از کالیفرنیا و بقیه از مارلبورو تهیه می شوند. دانش‌آموز دبیرستانی می‌گوید اوللی به دنبال یافتن بادام محلی بود، اما اقیانوس آرام آب و هوای مناسبی برای آجیل ندارد. این کارآفرین 17 ساله می‌گوید: تهیه همه بادام‌ها از مارلبرو از لحاظ اقتصادی پایدار نبود. برای ایجاد تعادل، تیم اطمینان حاصل می کند که مواد دیگر نیز از جزایر اقیانوس آرام تهیه شود. اواخر 2019 ، Olelei سه طعم جدید Al Ice – شکلات، وانیل و توت با استفاده از کاکائو از ساموآ، دانه‌های وانیل از تونگا و انواع توت‌ها از نیوزلند را روانه بازار کرد. این بستنی در Gelato در Birkenhead تولید می شود ، تیم در حال حاضر 150-200 عدد در ماه تولید می کند. بیلینگتون می گوید آنها در مسیر افزایش تولید برای پاسخگویی به تقاضا هستند. این تیم همچنین در حال برنامه ریزی برای افزودن دو محصول جدید به مجموعه خود است، آرد و کره که با استفاده از محصولات جانبی Al Ice تولید خواهند شد. سال گذشته این تیم برنده افتتاحیه Pasifika Business Expo Dragons Den  در نمایشگاه غذای اوکلند به نمایش گذاشته شد.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر