معرفی کارآفرین نوجوان

Ben Pasternak راه اندازی یک بازار رسانه اجتماعی برای نوجوانان به نام فلگ Flogg

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

در حالی که بیشتر نوجوانان 16 ساله در حال خواندن «گتسبی بزرگ» هستند و برای SAT درس می خوانند، بن پاسترناک (Ben Pasternak) دغدغه های بزرگسالی بیشتری دارد، مانند به یاد آوردن پرداخت اجاره.

این نوجوان کارآفرین در حوزه فناوری که به تنهایی در یک آپارتمان استودیویی در یک ساختمان جدید در  Hell’s Kitchen زندگی می کند، می گوید: «چیزهای زیادی وجود دارد که باید حواسم به آنها باشد، مانند شستن لباس ها و ظرف ها. من همیشه پرداخت قبض‌هایم را فراموش می کنم گیرنده‌های صورت‌حساب با من تماس می‌گیرند و می‌گویند: «باید این را بپردازی»، وقتی با پدر و مادرم زندگی می کردم، خیلی چیزها را بدیهی می دانستم.»

درسال 2015، پاسترناک به همراه پدر و مادرش آنا و مارک و خواهر و برادرهای کوچکترش جیک 13 ساله و مایا 6 ساله در سیدنی استرالیا زندگی می کرد. اما اکنون او یک دانش آموز ترک تحصیل کرده است و به تنهایی به یک شهر خارجی سفر کرده و شرکت خود را تحت عنوان یک بازار رسانه اجتماعی برای نوجوانان به نام فلگ،( social media marketplace for teens called Flogg.) در سراسر جهان راه اندازی کرده است.

خلاصه ای از روزمرگی او به این صورت سپری می شود: این مدیر عامل نوجوان که 14 تا 16 ساعت در روز وقت خود را صرف نظارت بر هفت متخصص کامپیوتر پاره وقت که رده سنی آنها از اواخر نوجوانی و اوایل دهه 20 هستند، می کند. همچنین بسیاری از کارهای شرکت را به یک مدیر ارشد اجرایی نسبتأ با سن بالاتر که حدود 30 سال سن دارد، می سپارد. پاسترناک نمی تواند آشپزی کند و عمدتا از پیتزای نازک Vezzo تغذیه می کند و یا اغلب فراموش می کند که غذا بخورد. او حتی نمی‌داند اگر مجبور شود به اورژانس برود چه کار می‌کند. (نماینده روابط عمومی او مداخله می کند تا روشن کند که پاسترناک یک نماینده مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده دارد.) اگرچه او یک میلیونر است ( حداقل روی کاغذ ) اما هنوز نوجوان است، بنابراین او نیاز دارد که والدینش همه چیز را امضا کنند. از اجاره آپارتمان خود تا امور مربوط حساب بانکیش.  اتفاقی که یک روز قبل از راه اندازی شرکتش برایش افتاد این بود که می‌گوید: ” من کارت نقدی‌ام را در تاکسی جا گذاشتم و بانک کارت بانکی دیگری را بدون تأیید والدینم به من نمی‌داد. بنابراین به $0 دسترسی داشتم.”

پاسترناک قبل از تبدیل شدن به یک سرمایه دار فناوری، یک بچه بی حوصله بود که در طول مدرسه اپلیکیشن می ساخت. او اولین برنامه خود را با نام Impossible Rush در 15 سالگی خلق کرد. بازی رایگان گوشی هوشمند که بیش از یک میلیون بار دانلود شده است. دنیای فناوری متوجه او شد و به زودی پاسترناک با شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک و همچنین سرمایه گذاران ریسک پذیر در سیلیکون ولی ملاقات کرد. او تصمیم گرفت در اواسط کلاس دهم در سال 2015 ترک تحصیل کند تا روی یک سرمایه گذاری جدید کار کند.

پاسترناک کمتر از 2 میلیون دلار بودجه اولیه برای برنامه eBay-meets-Instagram Flogg جمع آوری کرد. (به این صورت که یک فروشنده نوجوان تصویر کالایی را که می‌خواهد بفروشد پست می‌کند و اعضای شبکه‌های اجتماعی فروشنده، می‌توانند قیمت پیشنهاد بدهند.) اما گرفتن پول بخش آسانی بود. زندگی به تنهایی بسیار سخت تر بوده است. پاسترناک شوخی می کند و می گوید: “من کم کم دارم می میرم.” زمانی که ما برای اولین بار شرکت را راه اندازی کردیم، کار زیادی با وکلا وجود داشت. خیلی خسته کننده بود شبیه انجام تکالیف است

پاسترناک و مادرش پنج آپارتمان را قبل از استقرار در محل سکونت فعلی خود که دارای پنجره های کف تا سقف و همچنین ماشین لباسشویی و خشک کن در واحد است، بررسی کردند. (اجاره های مشابه در همان ساختمان از 4030 دلار در ماه شروع می شود.) مادرش برای او یک کاناپه و یک تلویزیون خرید، اما او روی تشکی در کف طاقچه استودیو می خوابد. این کودک اذعان می کند: «ما حتی نمی دانستیم که آیا قانونی است که یک نوجوان 16 ساله به تنهایی زندگی کند یا خیر. وقتی برای اولین بار به اینجا رسیدم 15 ساله بودم که غیرقانونی بود. اما چند هفته بعد 16 ساله شدم و مادرم مرا ترک کرد.

او می‌گوید که بسیاری از روزهایش را تنها می‌گذراند، از خانه کار می‌کند و «هر 20 دقیقه» با والدینش تماس می‌گیرد. گاهی اوقات تلویزیون یا موسیقی را روشن می‌کنم، اما مثل صحبت کردن با مردم نیست. در حالی که مدرسه را از دست نمی دهد، اما نوستالژیک درباره فرار همکلاسی های سابقش که هر چند روز یک بار با آنها تماس تصویری برقرار می کند، می شنود. پاسترناک که سوار هاوربرد و کفش ورزشی Yeezy است، می‌گوید: «دوستان من در استرالیا به تازگی به اردوی مدرسه رفته‌اند، و من آن را از دست داده‌ام. » اما همه چیز کار و بازی نیست: به لطف دوستان خانوادگی در تنافلی، نیوجرسی، که یک نوجوان 16 و 13 ساله دارند، پاسترناک تقریباً هر آخر هفته را با بچه های هم سن خود می گذراند.

این نوجوان کارآفرین اذعان می کند: به طورکلی مستقل زندگی کردن برای یک نوجوان با چالش های زیادی همراه است ولی درعین حال راه اندازی کسب وکار خود و درآمدزایی در این سن بسیار شیرین و امیدوارکننده است. ازدیگرمزایای این امر می توان به آشنایی و آگاهی از مسیرشغلی و درنتیجه پیشرفت سریع تر درسفرکارآفرینی اشاره کرد.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر