معرفی کارآفرین نوجوان

Hailey Hardenbrook کودک کارآفرین و سازنده سنجاق تزئینی دستساز JoyPins

مصاحبه با هیلی هاردنبروک مدیر عامل و بنیانگذار JoyPins ، دختر مقطع ابتدایی که ازسنین خردسالی اقدام به کارآفرینی کرد و در سطح بین الملل به درآمدزایی و شهرت رسید.

 ابتدا کمی در مورد سابقه و تجربه خود برای ما بگویید. چه چیزی یا چه کسی شما را الهام بخشید تا ایده هایتان را دنبال کنید؟

پدر و مادرم هر دو کارآفرین هستند و پدربزرگم هم همینطور. تابستان گذشته از دوستانم که کارآفرین هستند حمایت کردم. یکی از محصولات آنها را خریدم و به این فکر کردم که آیا برای داشتن کسب و کار خودم خیلی جوان هستم. مادرم به من گفت که در هر سنی می توانم یک کسب و کار راه اندازی کنم و بنابراین ما شروع به فکر کردن به ایده هایی برای کسب و کار کودکانه کردیم.

 اولین کسب و کاری که انتخاب کردید چه بود و چه فرآیندی را برای شروع آن طی کردید؟ دوستان و خانواده شما چه فکری کردند؟

JoyPins  اولین کسب و کار من است. خوب، در واقع وقتی 5 ساله بودم، بخشی از هنرم را به صورت آنلاین فروختم، اما به آن به عنوان یک تجارت فکر نمی کردم. اما رسما این اولین تجارت من است. کتاب kidpreneur کمک بزرگی به ما برای سازماندهی و ساده کردن راه اندازی یک کسب و کار بود. مادرم نیز بزرگترین کمک در سازماندهی همه چیز و کمک به من در تهیه وسایل مورد نیاز بود. ما با چند سنجاق شروع کردیم و فقط برای آزمایش بازار در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتیم. پاسخ بیشتر از آنچه انتظار داشتیم بود.

 با چه موانع، چالش‌ها یا شکست‌هایی با شروع به یادگیری کارآفرینی مواجه شدید؟

ما هنوز تازه کار هستیم، بنابراین هیچ شکست بزرگی نداشته ایم. تنها چیزی که می توانم به آن فکر کنم این است. ما به سرعت مشغول شدیم و برای همه فروش های اولیه که به دست آوردیم آماده نبودیم. ما باید در راه اندازی یک ایستگاه کاری، تهیه نسخه پشتیبان از منابع و راه اندازی یک وب سایت سریع حرکت می کردیم. بسیاری از مردم می‌پرسیدند که «از کجا می‌توانیم پین‌ها را بخریم» بهتر است آنها را به یک وب‌سایت هدایت کنیم تا از طریق پیام‌رسان.

چگونه نقاط عطف و موفقیت های خود را جشن گرفتید؟

اولین دستمزد را به همه دادیم. من JoyPins را با چند بچه عالی اجرا می کنم. هیچ کس انتظار نداشت پول دربیاورد. آنها فقط کمک می خواستند. ما به همه پول نقد پرداختیم، اما برای آنها چک های یادبود گذاشتیم.

عکس سنجاق دستسازjoypins
عکس سنجاق دستسازjoypins

 چه نوع بازخوردی از مشتریان و جامعه خود شنیده اید و این چه احساسی در شما ایجاد می کند؟

بسیاری از مردم می گویند که عکس های ما عدالت را رعایت نمی کنند. آنها از نظر ظاهری زیباتر هستند. آنها همچنین عاشق این ایده هستند که کسب و کار توسط بچه ها اداره شود.

 آیا می توانید در مورد یکی از افتخارآمیزترین لحظات خود به عنوان یک کودک آفرین بگویید؟

افتخارآمیزترین لحظه من پروژه فعلی ماست. همراه با کلاسم، یادداشت‌های محبت آمیز برای بچه‌های بیمارستان کودکان PHX می‌نویسم و یک سنجاق «ساخته شده با عشق» را وصل می‌کنم.

 چه توصیه ای به کودکی دارید که جرقه کودک کارآفرینی دارد و می خواهد کسب و کار خود را راه اندازی کند؟

شماره 1 به خود و ایده های خود ایمان داشته باشید.

شماره2 کمک بخواهید – والدین شما عالی هستند اما همچنین با دوستان خود برای ایده گرفتن صحبت کنید.

شماره3 به تلاش خود ادامه دهید هر بار که شکست می خورید چیز جدیدی یاد می گیرید.

 سه کلمه که شما یا اخلاق کاری شما را توصیف می کند؟

مهربان، خلاق، رهبر

کارآفرین دیگری (یا بیش از یک) کیست که او را تحسین می کنید؟

پدر و مادرم بزرگترین تأثیرگذاران من هستند. هر دوی آنها چندین کسب و کار موفق ایجاد کرده اند.

دوستان من در آتلانتا، دوقلوهای عشق که کارآفرینان جوانی هستند.

همچنین پدربزرگم که پدر و مادرش را در سنین جوانی از دست داد و در نوجوانی زبان انگلیسی را یاد گرفت که از پورتوریکو به فلوریدا نقل مکان کرد.

 آینده شما از نظر اهداف و پروژه هایتان چیست؟

من واقعاً امیدوارم که سنجاق شادی (JoyPins) شروع به کسب درآمد کافی برای کمک به هنرمندان کودک کند. خیلی خوب است که شاید روزی به سازمانی تبدیل شویم که بچه‌های کوچک را مانند اردوگاهی برای یادگیری بخش‌های مختلف یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار، از ساختن پین‌ها گرفته تا راه‌اندازی یک وب‌سایت، وارد کند.

مهم ترین چیزی که شما با کودک کارآفرین بودن یاد گرفته اید چیست؟

من واقعا تعجب می کنم که یک بچه چه کاری می تواند انجام دهد. بچه ها می توانند کارهای بزرگ انجام دهند. ما ایده های خوبی داریم و سریع یاد می گیریم.

چگونه ایده یا مفهوم کسب و کار خود را به دست آوردید؟

مامانم در این مورد به من کمک کرد. من عاشق هنر هستم و می خواستم کاری خلاقانه انجام دهم. او مدام به من می گفت که یک ایده عالی به سراغ ما خواهد آمد! … و یک روز این کار را کرد. او یک سنجاق قدیمی را پیدا کرد که سال ها پیش خریده بود و قلب کوچکی روی آن بود. او آن را به من نشان داد و ما شروع به ارائه ایده هایی برای اصلاح و بهبود آن کردیم.

آیا کارمندان یا کمک های دیگری دارید که برای کسب و کار شما کار می کنند؟

آره! این یکی از بهترین بخش های تجارت من است. من با دوستانم و پسر عمویم سر کار می روم. من فوراً می دانستم چه کسی را می خواستم که در بخش های مختلف کسب و کارم به من کمک کند. من عاشق کار با آنها هستم و امیدوارم بتوانم روزی دوستان بیشتری را اضافه کنم.

 کسب و کار شما برای داشتن یک کسب و کار موفق چه نقش هایی را باید ایفا کند؟

در JoyPins ما طراحانی داریم که پین می‌سازند و افرادی که برای کارت‌هایی که با هر سفارش ارسال می‌کنیم آثار هنری می‌کشند. شخصی موجودی را نگه می دارد و خرید را انجام می دهد و شخص دیگری در تعیین قیمت برای هر پین کمک می کند، که فرآیند ساده ای نیست. در حال حاضر مادر من وب سایت و همه پست های رسانه های اجتماعی را انجام می دهد.

 چگونه کسب و کار خود را تبلیغ می کنید؟

در حال حاضر، من فقط از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاری یا تبلیغ می کنم IG و FB ما یک صفحه TikTok داریم اما هنوز زمان ایجاد ارتباط برای آن را نداشته ایم.

هدف شرکت شما چیست؟

هدف من در حال حاضر این است که مردم را به JoyPins علاقه مند نگه دارم، اما هدف آینده من ایجاد نوعی برنامه یا اردو برای بچه ها است تا یاد بگیرند که چگونه یک کسب و کار ایجاد و راه اندازی کنند. من می‌خواهم بچه‌ها بتوانند به تیم JoyPins بپیوندند و برنامه‌ای را طی کنند که در آن در هر نقش وقت خود را صرف یادگیری بخش‌های مختلف یک کسب‌وکار کنند. JoyPins یک تجارت ساده است، بنابراین آموزش اصول اولیه به بچه های هم سن من را آسان می کند.

 وظایف شما به عنوان صاحب کسب و کار چیست؟

من می دانم که مادرم بیشتر مسئول همه چیز است، اما به عنوان یک کارآفرین ، من با کمک او رئیس و مسئول تمام بخش های کسب و کارم هستم. با کمک مادرم، مسئولیت‌های سختی را که یک صاحب کسب‌وکار است انجام می‌دهم. سخت ترین کار در حال حاضر دور کردن بچه هایی است که می خواهند بخشی از JoyPins باشند.

چه چیزی باعث شد که این نوع کسب و کار را انتخاب کنید؟

من می خواستم در هر کاری که شروع کردم خلاق باشم. من عاشق هنر و مد هستم، بنابراین ایده لوازم جانبی سرگرم کننده، هم در خلاقیت و هم در مد حرفی برای گفتن داشته باشد تبدیل شد به. JoyPins  بیشتر از همه می‌خواستم هر چیزی که ساخته‌ام برای مردم شادی بیاورد.که به نام JoyPins مربوط می‌شود. دوستانم که انها هم کودکان کارآفرین هستند، نام Love Twins  را برای کسب‌وکار من پیدا کردند و من آن را دوست داشتم.

 آیا کسب و کار شما به سازمان های خیریه کمک می کند یا به سازمان های غیرانتفاعی که برای شما و چشم انداز شما مهم هستند، وقت داوطلبانه ارائه می دهد؟

نه هنوز. من واقعاً امیدوارم که کسب و کار من آنقدر خوب باشد که بتوانم به نحوی به دیگران کمک کنم. من واقعا مشتاقانه منتظر کمک به بچه های دیگر در یادگیری و کمک به کودکان هنرمند دیگر هستم.اما، من میزبان جمع‌آوری کمک مالی هستم.

در سایت ما امکان ایجاد سنجاق شادی و ارسال یادداشت برای کودکان در بیمارستان کودکان PHX وجود دارد.  به ازای 5 دلار یک سنجاق ایجاد می کنیم و یک یادداشت شخصی برای یک کودک پیوست می کنیم. تمام پول اضافی مستقیماً به بیمارستان کودکان PHX Children’s اهدا خواهد شد. امیدواریم با یادداشت ها و سنجاق ها حس مثبت و دوست داشتنی برای هر چه بیشتر بچه ها ایجاد کنیم. از کلاس سوم راهنمایی خواستم که در این پروژه کمک کند.

 اگر یک نصیحت به کودک کار‌آفرینی که تازه شروع به کار کرده است داشته باشید، آن توصیه چیست؟

واقعا باید به خودت ایمان داشته باشی. بچه ها هم می توانند کارهای بزرگ انجام دهند.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر