معرفی کارآفرین نوجوان

Jayce McGuirk کارآفرین و سازنده کلاه های مهربانی

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

جیس مک گویرک ( Jayce McGuirk ) یک بچه 13 ساله است که همراه با برادر و پدر ناتنی‌اش کلاه‌های فوق‌العاده‌ای را با هدف گسترش مهربانی طراحی می کند و می‌فروشد. هر کدام از این کلاه ها با یک برچسب “leave-behind” همراه است که حاوی یک پیام مثبت است و می تواند به هر کسی داده شود تا روزش را روشن کند. اما کلاه های مهربانی رندوم (Random Hats of Kindness) به همین جا ختم نمی شود. جیس و تیم 10 درصد از سود حاصل از فروش را به کمپین های ضد قلدری (anti-bullying) اهدا می کنند.

چه کسی یا چه چیزی الهام بخش شما برای شروع «کلاه‌های تصادفی مهربانی » شد؟

چیزی که الهام بخش من شد این بود که می خواستم دنیا را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کنم. امیدوارم روزی در دنیایی زندگی کنم که در آن اعمال محبت آمیز تصادفی در همه جا اتفاق بیفتد و همه با هم مهربان و بامحبت باشند.

اولین کسب و کاری که انتخاب کردید چه بود و چه فرآیندی را برای راه اندازی آن طی کردید؟ دوستان و خانواده شما چه فکر می کردند؟

اولین کسب و کاری که انتخاب کردم کلاه های مهربانی تصادفی (RHOFK) بود. مراحل کار ما به این صورت بود:

اول: من و برادرم می خواستیم یک شرکت کلاه راه اندازی کنیم.

دوم: ما می‌خواستیم یک پیام مثبت منتشر کنیم، بنابراین فکر کردیم که قرار دادن پیام‌های محبت آمیز روی کلاهمان راهی جالب برای انتشار این پیام‌ها خواهد بود.

سوم: ما آن را به پدر ناتنی ام مت ارائه کردیم و او به ما گفت که این طرح را روی کاغذ بنویسیم. ما با لیستی از پیام ها و طرح های مثبت آمدیم.

چهارم: او این ایده را تایید کرد و گفت که در شرکت ما سرمایه گذاری خواهد کرد

پنجم: ما نام را علامت تجاری کردیم.

ششم: ما 3 جمله مورد علاقه خود را انتخاب کردیم، طرح هایی را ساختیم و اولین دور کلاه هایمان را ساختیم و از آن زمان تا کنون ادامه می دهیم.

با چه موانع، چالش‌ها، یا شکست‌هایی با شروع یادگیری کارآفرینی مواجه شدید؟

یاد گرفتم که چقدر زمان و تلاش لازم است تا یک کسب و کار موفق راه اندازی شود و همچنین چگونه از تمام پولی که به دست می آوریم استفاده کنیم و در آن کسب و کار برگردانیم. شکست‌ها سفارش دادن بیش از حد و آموختن چیزهایی بود که مردم دوست دارند و نمی‌پسندند. چالش بزرگ دیگر، قرار دادن سیستم‌هایی است که همه چیز ثابت بماند.

چه نوع بازخوردی از مشتریان و جامعه خود شنیده اید و این چه احساسی در شما ایجاد می کند؟

من بازخوردهای واقعا مثبت زیادی شنیدم و باعث شد احساس شگفت انگیزی کنم و به خودم و شرکتمان افتخار کنم. دیدن اینکه افرادی که تحت تأثیر آزارو اذیت و قلدری قرار می گیرند، به ویژه توسط محصول ما تحت تأثیر قرار می گیرند، جالب است. که بهترین بازخورد است.

می‌توانید از یکی از غرورآفرین‌ترین لحظات خود به‌عنوان کودک کارآفرین برایمان بگویید؟

یکی از افتخارآمیزترین لحظات من زمانی بود که اولین کمک مالی خود را به nobully.org برای کمک به توقف قلدری انجام دادم. دوستان و خانواده ام به من افتخار کردند و خوشحال بودند و در این راه واقعاً مرا تشویق کردند. آنها بزرگترین حامیان من هستند.

چه توصیه ای به کودکی دارید که جرقه کودک کارآفرینی دارد و می خواهد کسب و کار خود را راه اندازی کند؟

من می گویم به دنبال آن بروید و تمام آنچه را که دارید به آن بدهید. و برای زمان و تلاشی که لازم است آماده باشید. هرچه زودتر شروع به یادگیری در مورد تجارت کنید، بهتر است.

کدام کارآفرین یا کودک کار آفرین است که شما او را تحسین می کنید و چرا؟

من ایلان ماسک را تحسین می کنم و اینکه چگونه او به تغییر جهان بدون توجه به هزینه عمل می کند.

از نظر شما چه کاری باید در تجارت انجام شود تا به اهداف شرکت نزدیک تر شد ؟

من می‌گویم 100% بدهی را پرداخت کنید و همچنین محصول را با بیشترین تعداد ممکن از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

62 مقاله

درباره نویسنده
کارشناسی ارشد MBA
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر