چهره‌های مطرح جهان

آریانا هافینگتن کیست؟

زمان تقریبی مطالعه: 9 دقیقه

آریانا هافینگتن کیست؟

آریانا استاسینوپولوس ‌هافینگتن معروف به آریانا ‌هافینگتن، نویسنده یونانی-آمریکایی، ستون‌نویس سندیکایی و یک زن تاجر موفق است. او یکی از بنیان‌گذاران هافینگتون‌پست، بنیانگذار و مدیر عامل Thrive Global، و نویسنده پانزده کتاب است.

شاید با شنیدن موفقیت‌های او فکر کنید که رسیدن او به اینهمه اعتبار آسان بوده اما باید بگوییم تمامی این اعتبارات نتیجه تلاش‌ها و استمرار اوست.

 آریانا برای انتشار اولین کتابش 36 بار از ناشرین نه شنیده ولی با این‌حال موفق شده است تا به نویسنده موفقی تبدیل شود؛ به همین جهت خواندن زندگینامه آریانا هافینگتن می‌‌تواند در یافتن مسیر موفقیت مؤثر باشد.

کودکی آریانا هافینگتن

 آریانا (در آن زمان Ariadnē-Anna Stasinopoúlo) در 15 ژوئیه 1950 در آتن، یونان به دنیا آمد. والدین او، کنستانتینوس و الی، زمانی که  آریانا خردسال بود طلاق گرفتند و پدرش به عنوان روزنامه‌نگار و مشاور مدیریت کار می‌کرد.

او در کنار خواهرش آگاپی بزرگ شد. وقتی  آریانا ۱۶ساله بود، خانواده به بریتانیا نقل مکان کردند، جایی که او در دانشگاه کمبریج در رشته اقتصاد تحصیل کرد.

افراد تأثیرگذار در زندگی آریانا هافینگتن

آریانا بیشترین تأثیر را از پدرش پذیرفت. کنستانتینوس، پدر آریانا هافینگتن، یک روزنامه‌نویس فوق‌العاده‌ بود که در طول جنگ جهانی دوم به اردوگاه کار اجباری فرستاده‌ شد. او تلاش زیادی برای نوشتن مطالب سیاسی و حمایت از مردم تحت ظلم کرد. این رفتار پدر همیشه در ذهن آریانا ماند و تأثیرگذاری رسانه را به او آموخت.

اما او مادرش را نیز عاملی برای موفقیت و پیشرفتش می‌داند و بیان می‌کند روزی که او با دیدن عکس دانشگاه کمبریج بیان کرد که قصد دارد آنجا درس بخواند، همه به او خندیدند جز مادرش.

در این مسیر مادرش با پیگیری زیاد، پول قرض کرد تا آریانا را به انگلیس بفرستد. او می‌گوید مادرش به او گفته بود هدف پیشرفت اوست حتی اگر موفق نشود.

آریانا هافینگتن

شخصیت شناسی آریانا هافینگتن

 آریانا هافینگتون اغلب به عنوان یک رهبر زن معتبر، باهوش و متواضع توصیف می‌شود. نام‌ هافینگتون به طور جدایی ناپذیری با هافینگتون‌پست، سرمایه‌گذاری روزنامه‌نگاری که او ایجاد کرد، پیوند خورده است. اما او همچنین یک نویسنده، یک چهره رسانه‌ای، یک کارآفرین سلامت و یک سیاستمدار است.

همانطور که آریانا برای رسیدن به اهداف خود صبور است، پرواز و خلق و خوی ویرانگر آریانا روابط او با همان افرادی را به خطر می‌اندازد که به او در رسیدن به آن اهداف کمک می‌کنند. برخی محققان معتقدند که او باید از قدرت اراده خود برای مطالعه و تمرین مدیریت خشم استفاده کند.

بررسی هوش‌ گاردنر آریانا هافینگتن

آریانا دارای هوش هیجانی بسیار بالایی است که به او در کنترل و مدیریت احساساتش کمک می‌‌کند. هوش هیجانی او، حاصل تقویت هوش برون فردی و درون فردی است که به خوبی در وجود آریانا می‌توان نشانه‌های آن را یافت.

 آریانا ‌هافینگتون اغلب به عنوان یک رهبر زن معتبر، باهوش و متواضع توصیف می‌شود. همچنین یک نویسنده، یک چهره رسانه‌ای، یک کارآفرین سلامت و یک سیاستمدار است.

ازآنجایی که او یک سخنران موفق است می‌توان نتیجه گرفت از هوش کلامی بسیار بالایی بهره برده است.

موفقیت اولیه کسب و کار آریانا هافینگتون

آریانا رئیس اتحادیه کمبریج بود و اولین زن خارجی و سومین زنی بود که به این موفقیت دست یافت. او در هند تحصیل کرد و در دهه 1970 با نویسنده برنارد لوین (که به عنوان «مشهورترین روزنامه‌نگار زمان خود توصیف می‌‌شود») آشنا شد. او کار خود را به‌عنوان نویسنده تحت هدایت لوین آغاز کرد و اولین کتاب او به نام «زن زن» در سال 1973 منتشر شد.

اولین موفقیت تجاری آریانا هافینگتن در ایجاد یک پلت فرم خبری جایگزین اخبار رایج بود. این باعث شد که او در سال 2005 در کنار کنت لرر، جونا پرتی و اندرو بریتبارت،‌ هافینگتون‌پست را تأسیس کند. این پلتفرم آثاری از وبلاگ‌نویسان بدون حقوق و نویسندگان کارکنان منتشر کرد. این شرکت به سرعت در شهرت یافت و پس از سال اول، این شرکت 5 میلیون دلار سرمایه از سافت بانک، یک شرکت چند ملیتی ژاپنی دریافت کرد. این وب سایت به رشد خود ادامه داد و نسخه‌های محلی آن در شیکاگو، نیویورک و دنور در سال 2008 منتشر شد.

مسیر شغلی آریانا هافینگتن

HuffPost اکنون با نسخه‌های بریتانیا و کانادا و نسخه‌های اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی حضوری جهانی دارد. در سال 2011، ‌هافینگتون پست (که اکنون با نام HuffPost شناخته می‌شود) توسط AOL به قیمت 315 میلیون دلار خریداری شد. این باعث شد  آریانا 100 میلیون دلار داشته باشد زیرا او 30 درصد سهام را در اختیار داشت. پس از خرید توسط AOL، او در ‌هافینگتون پست ماند و تا زمان خروجش در سال 2016 رئیس و سردبیر بود.

از سال 2016، آریانا بر روی سرمایه گذاری جدید خود، Thrive Global تمرکز کرده است. این شرکت مشاوره بر رفاه از طریق راه‌حل‌های مبتنی بر علم تمرکز دارد. از زمان آغاز به کار با بودجه اولیه 7 میلیون دلاری در سال 2016 رشد قابل توجهی داشته است و یک سال بعد 30 میلیون دلار بودجه اضافی را تضمین کرده است. این شرکت در لیست 50 استارت آپ برتر قرار گرفته است و از آن زمان به همکاری با سامسونگ و SAP برای ارتقای برنامه‌های سلامت کارکنان ادامه داده است.

آریانا هافینگتن

شکست‌های تجاری آریانا هافینگتون

 اگرچه تمرکز اصلی کسب و کار آریانا هافینگتن تا سال 2016، ‌هافینگتون پست بود که بسیار موفق بوده است، اما همه چیز به آرامی ‌پیش نرفته است. به عنوان مثال، یکی از ابتکارات مهم او که در نهایت شکست خورد، HuffPost Live بود. 12 میلیون دلار برای این پروژه هزینه شد و هدف آن سرمایه‌گذاری در پخش آنلاین اینترنتی با هشت ساعت پخش زنده محتوا در روز بود. متأسفانه HuffPost Live نتوانست توجهی را که برای آن ایجاد شده بود جلب کند و در مارس 2016 تولید محتوای زنده جدید را متوقف کرد.

یکی دیگر از ابتکارات در ‌هافینگتون پست که به طور گسترده به عنوان یک شکست تلقی می‌شد، «چه کار می‌کند» بود. این پروژه با هدف نمایش ایده‌ها، راه‌حل‌ها و برجسته‌کردن اخبار الهام‌بخش بود. با این حال، عمدتاً به عنوان روشی برای ایجاد درآمد تبلیغاتی در نظر گرفته شد و تأثیر زیادی نداشت. در حالی که  آریانا   همیشه حضور رسانه‌ای قابل توجهی داشته و در برنامه‌های سیاسی متعددی در بی‌بی‌سی و رادیو عمومی ‌ظاهر شده است، اما در سال 2003 در انتخابات فراخوان‌گری دیویس که در آن زمان فرماندار کالیفرنیا بود، ناموفق بود. در حالی که او قبل از برگزاری انتخابات انصراف داد، نام او در صندوق رأی ماند و کمتر از 1٪ آرا (47505 رأی) را به دست آورد. در نهایت آرنولد شوارتزنگر برنده انتخابات شد.

افتخارات آریانا هافینگتن

  • در سال 2005 روزنامه ‌هافینگتون پست را تأسیس کرد. زمانی که‌ هافینگتون پست توسط AOL در سال 2011 خریداری شد، 100 میلیون دلار به دست آورد.
  • در دانشگاه کمبریج در رشته اقتصاد تحصیل کرد، جایی که اولین رئیس خارجی اتحادیه کمبریج بود در سال 2003 در انتخابات فراخوانی گری دیویس فرماندار کالیفرنیا به عنوان یک نامزد مستقل ایستاد.
  • مدیرعاملی Thrive Global که ارزشی معادل 120 میلیون دلار دارد
  • در سال 1997 یک خانه 4.1 میلیون دلاری در برنت وود، کالیفرنیا خرید و دارای یک آپارتمان در سوهو، منهتن است.
  • او 15 کتاب تألیف کرده است که اولین آن به نام «زن زن» در سال 1973 منتشر شد.
  • کتاب دوم او، پس از عقل، 37 بار رد شد و سرانجام در سال 1978 منتشر شد.
آریانا هافینگتن

نقل‌قول‌های آریانا هافینگتون

  • ما به اشتباه فکر می‌کنیم که موفقیت نتیجه مقدار زمانی است که در کار اختصاص می‌دهیم، به جای کیفیت زمانی که صرف می‌کنیم.
  • شکست متضاد موفقیت نیست. این بخشی از موفقیت است.
  • نترس نبودن به معنای ترسو بودن نیست. این تسلط بر ترس است. این یعنی یک بار بیشتر از اینکه زمین بخوریم بلند شویم.
  • ما باید بپذیریم که گاهی اوقات تصمیمات درستی نخواهیم گرفت و گاهی اوقات اشتباه می‌کنیم.

سؤالات متداول

 آریانا ‌هافینگتن کیست؟

 آریانا استاسینوپولوس ‌هافینگتون نویسنده یونانی-آمریکایی، ستون‌نویس سندیکایی و تاجر زن است. او یکی از بنیان‌گذاران هافینگتون پست، بنیان‌گذار و مدیرعامل Thrive Global، و نویسنده پانزده کتاب است.

دلیل ثروتمندشدن‌ آریانا هافینگتن چه بود؟

 آریانا ‌هافینگتون یکی از بنیانگذاران‌ هافینگتون پست و بنیان‌گذار و مدیرعامل Thrive Global بود. او همچنین نویسنده پانزده کتاب است. مجله تایم او را به عنوان یکی از 100 فرد تأثیرگذار جهان معرفی کرد و او کسب‌وکاری را ساخت که به قیمت 315 میلیون دلار فروخت.

 آریانا هافینگتون چند کتاب نوشته است؟

 آریانا هافینگتون 15 کتاب نوشته است. اولین او زن زن نام داشت و در سال 1973 منتشر شد و جدیدترین کتاب او، انقلاب خواب: تغییر زندگی شما، یک شب در یک زمان، در سال 2016 منتشر شد.

نقطه عطف زندگی آریانا هافینگتون چه بود؟

 در سال 2007،  آریانا آن‌قدر به خودش فشار آورده بود که از خستگی به زمین افتاد و سرش را به گوشه میز زد. استخوان گونه‌اش شکسته و چشمش برید. وقتی زمین خورد فهمید که باید تغییراتی ایجاد کند. او نیاز داشت بیشتر زمین‌گیر باشد. داشتن یک شرکت موفق فوق‌العاده است، اما به چه قیمتی؟ پس راهش را عوض کرد.

178 مقاله

درباره نویسنده
تیم تولیدمحتوا بازی بوک
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
هوش های گاردنرهوش و استعداد

تست هوش گاردنر