چهره‌های مطرح جهان

نلسون ماندلا کیست؟

ِنلسون ماندلا رهبر مقاومت داخلی علیه آپارتاید و نخستین رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری، رهبر کنگره ملی آفریقا بود و او به خاطر فعالیت‌های مقاومت مسلحانه مخفی محاکمه و زندانی شده‌است

ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

استیو بالمر کیست؟

استیو بالمر با نام کاملSteven Anthony Ballmer در تاریخ 24 مارس 1956 در شهر دیترویت در ایالت میشیگان آمریکا متولد شد. وی یکی از موفق‌ترین افراد در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود. دارایی او درحال‌حاضر چیزی در حدود 15.2 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود در ادامه به بررسی زندگی نامه وی خواهیم برداخت.
ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

دیل کارنگی کیست؟

دیل کارنگی یک نویسنده و سخنران مشهور در ایالات متحده آمریکا است. کتاب های دیل کارنگی شهرتی جهانی دارند، او در نویسندگی بسیار خِبره است و می تواند به کمک جملات انقلابی در ذهن و افکار شما پدید بیاورد. مجموعه کتاب های پرطرفدار دیل کارنگی شامل: آئین دوست یابی، نگران نباش! زندگی کن، آئین سخنوری و آئین زندگی است.
ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

آریانا هافینگتن کیست؟

آریانا هافینگتن متولد ۱۹۵۰ و آمریکایی-یونانی‌تبار است او نویسنده، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی نشریه هافینگتن پست است. در ادامه به بررسی زندگی نامه این نویسنده موفق آمریکایی خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

مریم میرزا خانی کیست ؟

پروفسور مریم میرزاخانی دانشمند ریاضیدان برجسته ایرانی و از ریاضیدانان برتر جهان، دانش‌آموخته دانشگاه هاروارد و استاد دانشگاه استنفورد بود. او نخستین دختر ایرانی است که در المپیادهای ریاضیات جهان برنده مدال طلا شد و دو سال متوالی به این مهم دست پیدا کرد. در این مقاله به زندگی نامه پروفسور مریم میرزا خانی خواهیم پرداخت
ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

میشل اوباما کیست؟

میشل لاواون رابینسون اوباما ، متولد 17 ژانویه 1964 (27 دی 1342 ﻫ.ش) یک نویسنده و حقوقدان آمریکایی است. وی همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما و نخستین زن دورگه آفریقایی-آمریکایی است که بانوی اول آمریکا شده است. در ادمه به بررسی زندگی نامه این بانوی موفق خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

پروفسور سمیعی کیست؟

پروفسور مجید سمیعی (زاده ۲۹ خرداد ۱۳۱۶) پزشک و جراح مغز و اعصاب ایرانی-آلمانی است. او ریاست بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود بنیان‌گذار آن بوده ‌است در ادامه به بررسی زندگی نامه این کار آفرین موفق خواهیم پرداخت
ادامه مطلب
چهره‌های مطرح جهان

توماس ادیسون کیست؟

توماس الوا ادیسون مخترع و بازرگانی آمریکایی بود. او وسایل متعددی را طراحی یا کامل کرد که مهم‌ترین و معروفترین آنها لامپ الکتریکی است. در ادامه زندگی نامه این دانشمند مطرح از کودکی تا مشهورشدن وی را بررسی خواهیم کرد.
ادامه مطلب