بازی و هوش

مسی پلی؛ خلاقانه ترین و پرچالش ترین بازی برای کودکان

اکثر والدین از بازی هایی که باعث کثیف شدن و به هم ریخته شدن اطرافشان می شود بیزار هستند، بازی هایی مثل نقاشی با انگشت و کاردستی هایی که کثیف کاری زیادی دارند ،مطالعات جدید نشان می دهند که بازی های نامرتب یا همان messy play یکی از بهترین راه ها برای یادگیری و رشد کودکان است.

ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

بازی با کودک هشت ساله؛ معرفی بازی‌های هوش ساز

بازی برای سنین مختلف این امکان را می دهد که کودکان از خلاقیت خود استفاده کنند و در عین حال قوه تخیل، مهارت و قدرت فیزیکی، شناختی و عاطفی خود را توسعه دهند. بازی کودکانه برای رشد سالم مغز مهم است. کودکان از طریق بازی در سنین بسیار پایین با دنیای اطراف خود تعامل پیدا می کنند
ادامه مطلب
بازی و هوش

بازی لگو و تاثیر آن بر هوش و مهارت های فردی کودکان

واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن است. محصولات لگو شامل قطعات کوچک رنگارنگ (اصطلاحاً آجرک های لگویی) عموماً کائوچویی یا پلاستیکی است که می‌توان آنها را به یکدیگر متصل کرد و اجسام گوناگونی ساخت.
ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

بازی با کودک هفت ساله؛ معرفی بازی های هدفمند

در این مقاله با بهترین بازی فکری برای کودک ۷ ساله آشنا می شوید کودکان با انواع بازی فکری یاد می‌گیرند که چگونه از خلاقیت و فکر خود برای حل مسائل مختلف استفاده کنند. همچنین با استفاده از این بازی‌ها مهارت‌های مختلف را در خود تقویت می‌کنند و از این طریق اعتماد به نفسشان را بالا می‌برند.
ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

بازی با کودک پنج ساله؛ تقویت مهارت های شناختی

این مقاله در مورد بازی کودکان 5 ساله با وسایل داخل خونه توضیح داده شده و چند نمونه بازی مناسب برای کودکان در این سنین پیشنهاد شده است، که خانواده ها و والدین با وسایل ساده موجود در منزل بتوانند با کودک خود بازی کنند.
ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

بازی با کودک شش ساله؛ معرفی بهترین بازی‌های هدفمند

کودک تا از 6 سالگی بیش از 90 درصد مهارت های لازم را یاد می گیرند. بنابراین با صرف زمان کافی برای فرزندان خود می توانید کودکانی توانمندتر و شادتر تربیت کنید. در این مقاله شما را با بازی های مهارتی آشنا می کنیم که می تواند به رشد و شکوفایی کودک 6 ساله شما کمک بسیار کند.
ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

بازی با کودکان دو ساله و تقویت هوش و مهارت

دوسالگی سنی است که کودک برای شاد بودن نیاز به فعالیت بدنی مداوم خواهد داشت و بهترین فعالیت بازی است، اگر بازی برای کودک دو ساله به درستی طراحی شود هم فرزندتان به پاسخ سوالاتش خواهد رسید و هم خود شما از سپری کردن روزهای خود با کودک دوست داشتنی خود لذت خواهید برد.
ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

معرفی انواع بازی با کودک یازده ماهه

وقتی کودک به یازده ماهگی می رسد، مهارت های زیادی را یاد گرفته، می تواند بنشیند، چهار دست و پا برورد و … در این زمان کودک به انواع بازی ها واکنش نشان می دهد و. اگر شما هم می خواهید بدانید که بازی با نوزاد 11 ماهه چگونه است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
ادامه مطلب
استاندارهای رشد فرزندبازی و هوش

بازی با نوزاد ده ماهه؛ تقویت هوش و مهارت

وقتی نوزاد شما به ده ماهگی می رسد می تواند در هنگام بازی کردن واکنش واضحی نشان دهد تا شما بدانید که نسبت به کدام بازی ها علاقه مندتر است و بازی کردن تا چه حد در تکامل مهارت های ذهنی و بدنی او اثر داشته است. در ادامه این متن چند روش برای بازی با نوزاد ده ماهه را برای شما شرح داده ایم..
ادامه مطلب