بازی و هوش

معرفی اسباب بازی های معروف دارای استانداردهای جهانی

دوران کودکی و بازی کردن به هم گره خورده است. بازی می‌تواند عامل بسیار مهمی در رشد و پویایی کودک محسوب شود. کودکان در بازی‌های فردی و جمعی معمولا از اسباب بازی استفاده می‌کنند. اسباب بازی‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا دنیای اطراف خود را بهتر بشناسند در ادامه به بررسی اسباب بازی های معروف دنیا خواهیم پرداخت

ادامه مطلب
آموزش و تربیت کودکانبازی و هوش

آموزش مهارت‌ ارتباط موثر در کودکان همراه با معرفی بازی جهت تقویت آن

مهارت‌های ارتباطی در موفقیت کودکان در مدرسه، زندگی اجتماعی و آینده‌ی آن‌ها بسیار موثر است. به همین دلیل، لازم است والدین از همان سال‌های اول زندگی فرزندشان، آموزش مهارت‌های ارتباطی به او را شروع کنند و این کار را همزمان با رشد کودک ادامه دهند.
ادامه مطلب
بازی و هوش

معرفی انواع بازی با توپ در خانه برای کودکان

شما عزیزان می توانید کودک خود را با انواع بازی های سرگرم کننده با توپ آشنا کنید و میزان تحرک و فعالیت آن ها را در حین بازی افزایش دهید. کودکان می توانند با توپ بازی کردن مهارت های شناختی خود را تقویت کنند.
ادامه مطلب
بازی و هوش

بازی مونوپولی چیست و چه مزایایی دارد

بازی فکری مونوپولی یک بازی فکری گروهی و هیجان انگیز است و در ایران به نام های روپولی، ایروپولی و عموپولدار هم شناخته می شود که علاوه بر سرگرمی قوانین خرید و فروش و تجارت را به بازیکنان می اموزد
ادامه مطلب
بازی و هوشهوش های گاردنر

تقویت هوش ریاضی منطقی کودکان به وسیله بازی

یک بازی ریاضی جذاب و مفرح می‌تواند به کودکان شما کمک کند تا عاشق ریاضی شوند و بتوانند بدون ترس، دلزدگی و اضطراب با مسائل ریاضی کلنجار روند و آن‌ها را با اعتماد به نفس کامل حل کنند. در ادامه به معرفی انواع بازی برای تقویت هوش منطقی-ریاضی کودکان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب
بازی و هوش

اهمیت بازی خمیر بازی برای کودکان

خمیرِ بازی، ماده نرم و شکل‌پذیری است که برای بازی بچه‌ها در خانه یا مدرسه استفاده می‌شود. اجزای اصلی خمیر بازی آرد، آب، نمک طعام و سایر افزودنی‌ها است. به بازی با این نوع خمیر، «خمیربازی» گفته می‌شود.
ادامه مطلب
بازی و هوش

معرفی انواع بازی کودکانه

والدین آگاه همیشه به دنبال بازی‌هایی مفید و چند جانبه برای فرزندان خود هستند تا علاوه بر سرگرم شدن فرزندانشان، هوش و مهارت‌های آنها را نیز تقویت کند. در این مقاله با انواع بازی های کودکانه جذاب آشنا می شوید.
ادامه مطلب
بازی و هوش

چگونه سرگرمی و بازی به رشد کودکان کمک می کند؟

بازی در کودکی نقش مهمی ‌در رشد کودک دارند و یادگیری و هوش کودک را تحت تاثیر قرار می دهند. شاید فکر کنید که سرگرمی، تمام آن چیزی است که از فواید بازی کودک به شما می‌رسد، اما اینگونه نیست. در این مقاله قصد داریم تا فواید بازی کودک و تاثیرات آن بر رشد و تقویت مهارت‌های مختلف کودک را بررسی کنیم.
ادامه مطلب
آموزش و تربیت کودکانبازی و هوش

انواع بازی‌ مناسب تقویت مهارت و هوش کودکان پیش دبستانی

بازی بهترین شکل فعالیت طبیعی هر کودک محسوب می شود و با‌زی های مناسب برای سن کودک، بهترین راه برای تقویت هوش و رشد استعدادهای او به شمار می‌رود. سن 5 تا 6 سالگی مقطعی بسیار مهم در رشد کودکان است و بازی نقش اساسی در آموزش و تربیت آنها دارد.
ادامه مطلب