آموزش و تربیت کودکاننقشه راه

مدل یادگیری بلوم؛ سبک موثری برای آموزش دانش آموزان

هر‌ وقت چیز جدیدی می‌آموزیم، از پایین‌ترین سطح شناخت شروع می‌کنیم. هر قدر بیشتر یاد می‌گیریم، بیشتر به سطوح بعدیِ مهارت‌ و پیچیدگی‌ها می‌رویم و بیشتر می‌توانیم اطلاعات فراگرفته شده را به کار ببندیم. در شروع، فقط مقدار کمی درباره‌ی موضوع می‌دانیم، اما وقتی به بالاترین سطح شناخت می‌رسیم، می‌توانیم قضاوت‌های هوشمندانه‌تر داشته باشیم و بحث‌های حساب‌شده‌تری را برای حمایت از نظریه‌هایمان ارائه دهیم. در اد امه به بررسی مدل یادگیری بلوم خواهیم پرداخت..

ادامه مطلب
آموزش و تربیت کودکاننقشه راه

سبک فرزند پروری؛ بهترین روش فرزند پروری چیست؟

تعاملی که والدین با فرزندان دارند تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری شخصیت و سلامت روان فرزندانشان دارد به علاوه محیطی که کودک در آن رشد می کند بر رشد وی اثر گذار است ، والدین باید قبل از بچه دار شدن در مورد روش های تربیت کودک آگاهی کسب کنند و با آزمایش و پیش فرض های ذهنی کودک را بزرگ نکنند در این مقاله به انواع سبک فرزند پروری در کودکان و اهمیت نقش آن در تربیت کودکان می پردایزم
ادامه مطلب
هوش مالی کودک

آموزش مهارت سرمایه گذاری به کودکان با استفاده از بازی

سرمایه گذاری صرفا برای بزرگسالان نیست بلکه شما می توانید از همان دوران کودکی مفاهیم اساسی را به فرزندتان آموزش دهید تا در بزرگسالی، اعتماد به نفس بیشتری برای مدیریت امور مالی داشته باشند. اینکه سرمایه گذاران مشهور پس انداز کردن و سرمایه گذاری را از سنین پایین آغاز کرده اند رازی نیست که بر کسی پوشیده باشد. ما در این مقاله سعی داریم به نحوه آموزش سرمایه گذاری کردن به کودکان بپردازیم.
ادامه مطلب
هوش مالی کودک

آموزش پس انداز کردن به کودکان 5 تا 8 سال

یادگیری هر مفهومی در کودکی کمک می کند تا کودک زودتر به شناخت درباره آن مفهوم برسد و بتواند در زندگی آینده خود فرد موفق تری باشد. یکی از مفاهیم مهم پول و پس انداز است. بهتر است از کودکی مفهوم پس انداز برای کودکان روشن شود. در این مقاله به بررسی آموزش مهارت پس انداز کردن به کودکان خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب