کارآفرینان برتر جهان

موکش آمبانی کیست؟

«موکش آمبانی»، تاجر هندی و پنجمین مرد ثروتمند جهان است. این میلیاردر 51 ساله با سرمایه 43 میلیارد دلار، ثروتمندترین فردی است که در آسیا زندگی می‌کند. او مدیرعامل، مدیر اجرایی و بزرگ‌ترین سهام‌دار کمپانی صنایع «رلیانس» است.

ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

ری دالیو کیست؟

ری دالیو کارآفرین، کارشناس مالی و سرمایه‌گذار اهل ایالات متحده آمریکا است، که در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۹ مجله بلومبرگ با دارایی خالص بیش از ۱۸ میلیارد دلار، در رتبه ۵۸ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت. وی در سال ۱۹۷۵ شرکت بریجواتر را تأسیس کرد.
ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

والت دیزنی کیست؟

والت دیزنی نمونه‌ی بارز کارآفرینی بود که با پرداختن به علاقه‌مندی‌ها و آرزوهایش به‌موفقیت رسید. او با ترویج انیمیشن، قواعد سینما را به‌کلی تغییر داد و پایه‌گذار جریانی در تاریخ هنرهای بصری شد که صنعت انیمیشن آمریکا را شکوفا کرد.
ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

کارلوس اسلیم کیست؟

کارلوس اسلیم کارآفرین، بازرگان و سرمایه‌دار مکزیکی لبنانی‌تبار است، که بر پایه رتبه‌بندی وال استریت ژورنال، همچنین مجلهٔ فرچون و فوربس، از ماه اوت سال ۲۰۰۷ به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود.
ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

لری الیسون کیست؟

لری الیسون، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت اوراکل، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده است. مجلهٔ بلومبرگ گزارش داده‌است که الیسون در ردهٔ هشتم ثروتمندترین افراد دنیاست. در سال ۲۰۲۱، بلومبرگ اعلام کرد که ارزش خالص دارایی‌های الیسون در حدود ۱۱۵ میلیارد دلار است.
ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

جک دورسی کیست؟

جک دورسی (Jack Dorsey) یک کارآفرین موفق آمریکایی، ‌بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق توئیتر ( یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان ) است. او همچنین بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت پرداخت موبایلیِ بلاک (Block) می باشد که در گذشته با نام اسکوئر (Square) شناخته می‌شد.
ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

کارل بنز کیست؟

این روزها کمتر کسی هست که نام برند خودرو سازی بنز را نشنیده باشد این برند توسط کارآفرین آلمانی کارل بنز تاسیس شده است او در ۲۵ نوامبر سال ۱۸۴۴ در «مولبورگ» آلمان به دنیا آمده است وهمراه با شرکایش در اواخر قرن ۱۹، با تولید بیش از ۵۷۰ خودرو به بزرگترین تولیدکننده اتومبیل در دنیا تبدیل شد. درادامه مطلب به بررسی کامل بیوگرافی این کارآفرین سرشناس خواهیم پرداخت .
ادامه مطلب
کارآفرینان برتر جهان

رید هافمن کیست؟

رید هافمن به عنوان یک تاجر موفق و یک کارآفرین آمریکایی نوآور در اینترنت مشهور است و بیشتر به عنوان بنیانگذار لینکدین شناخته می شود. یک شبکه اجتماعی قوی برای ارتباط حرفه ای ها با یکدیگر است. در ادامه به بررسی زندگی نامه این کارآفرین موفق خواهیم برداخت
ادامه مطلب